MojAndroid

V histórií platformy Android bolo niekoľko mobilných aplikácií, ktoré definovali alebo zásadne ovplyvnili svoju vlastnú kategóriu. Jednou z nich bola určite aj alternatívna softvérová klávesnica SwiftKey. Podľa AndroidPolice  teraz dosiahla historický míľnik. V oficiálnom obchode Google Play presiahla aplikácia už 500 miliónov stiahnutí.

SwiftKey rekord

Medzi päťdesiatkou vyvolených

Populárnej klávesnici SwiftKey sa tento míľnik podarilo pokoriť za 9 rokov svojej existencie. Zaradila sa tak k päťdesiatke ďalších mobilných aplikácií, ktoré prekonali túto hranicu. Napríklad Viber, TitTok, Netflix alebo Spotify. Teraz SwiftKey čaká prekonanie celej miliardy stiahnutí, čo sa doteraz podarilo len tridsiatke aplikácií. Dosiahnuť 5 miliárd stiahnutí sa doteraz podarilo len deviatim aplikáciam. Okrem aplikácie Facebook patria všetky spoločnosti Google.

Bohatá história klávesnice SwiftKey

Klávesnica SwiftKey sa na platforme Android objavila už v júli roku 2010. Hlavnou výhodou klávesnice bola možnosť písať slova jednoduchým ťahom (Swype) palca po písmenkách. Pokiaľ ich aj používateľ všetky netrafil, tak klávesnica vďaka algoritmom umelej inteligencie a slovníku rozoznala požadované slovo. Práve SwiftKey spopularizovala tento typ písania. V roku 2014 sa dostala aj na platformu iOS a od roku 2015 bola predinštalovaná na vybraných Samsung zariadeniach. V roku 2016 ju kúpil americký gigant Microsoft za sumu 250 miliónov dolárov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

 

16.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+