MojAndroid

Softvérová klávesnica Swiftkey sa v obchode Play teší veľkej obľube a popularite. Vďačí za to podpore množstva funkcií a pokročilej predikcii, ktorá písanie na displeji smartfónu ešte viac uľahčuje. Tá sa teraz dočkala významného vylepšenia. Počnúc dnešným dňom spoločnosť spúšťa predikciu, ktorá bude založená na neurónových sieťach. Odhad toho, čo chcete napísať, tak bude presnejší ako kedykoľvek predtým. Vďaka tomu sa zvýši rýchlosť aj komfort pri písaní.

Ako bude fungovať predikcia písaných slov po novom? Switfkey doteraz jednotlivé slová vo vete navrhoval na základe známych fráz, ktoré boli uložené v jeho slovníku. Aj tie ale vyhodnocoval len na základe dvoch posledných slov v napísanom texte. Vďaka technológii neurónových sietí, sa však Swiftkey odteraz pozrie na vetu ako celok, pričom sa bude snažiť navrhnúť slovo, ktoré bude vo vete dávať skutočný zmysel. Autori aplikácie uvádzajú jednoduchý prípad predikcie. Ak napríklad napíšete vetu Let’s meet at the airport (Stretnime sa na letisku) alebo Let’s chat at the office (Pozhovárajme sa v kancelárii), Swiftkey už po napísaní prvých slov bude vedieť, ako veta zrejme skončí a tento návrh vám pri písaní aj ponúkne. Ako to celé funguje môžete vidieť aj na videu.

Klávesnica Swiftkey je v obchode Play stále dostupná zadarmo, predikcia za pomoci neurónových sietí je však momentálne dostupná iba v anglickom jazyku. Vývojári však sľubujú, že ďalšie jazyky budú postupne pribúdať. To, kedy a či vôbec, sa niekedy v blízkej budúcnosti dočkáme aj podpory slovenského jazyka zatiaľ nevieme.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

 

16.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+