MojAndroid

Swiftkey je azda najpopulárnejšia alternatívna klávesnica využívaná na zariadeniach s Androidom a nejaký ten čas už aj na iPhonoch. Bola to taktiež prvá klávesnica, ktorá umožňovala písanie takzvaným “svajpovaním”, čiže posúvaním prsta po klávesnici. Rovnako bola jednou z prvých, ktoré dokázali požívať dva jazyky naraz. Odkedy sa ale tieto funkcie dostali do klávesnice Gboard od Googlu, popularita aplikácie Swiftkey mierne klesala. A klesá dodnes.

Vývojári sa preto teraz snažia zamerať aj na inú oblasť, nie len na zariadenia s Androidom a iOS. Swiftkey teraz prichádza na zariadenia s Windows 10. Zatiaľ je v testovacej verzii a nachádza sa vo Windowse 10 Insider Preview 17692. Keď sa jej testovanie dokončí, môžeme sa tešiť na prvú stabilnú verziu aj na zariadeniach, s operačným systémom Windows.

Náš tip
SwiftKey 7.0: V hlavnej úlohe nový panel nástrojov, samolepky a GIF animácie!
Náš tip
Klávesnica Gboard pošle vaše selfie ako GIF

Zatiaľ len pre Windows Insider Preview

Funkcionalita aplikácie vo Windowse nie je nijako okresaná a podporuje prakticky všetky zaujímavé funkcie, ktoré obsahuje mobilná verzia. Nechýba automatická oprava a ani písanie potiahnutím prsta po klávesnici. Zatiaľ podporuje len 7 jazykov a slovenčina sa medzi nimi nenachádza. Časom ale určite príde aj slovenčina, a tak mu budú môcť plnohodnotne využívať aj používatelia na Slovensku. Na počítači s klávesnicou je takáto klávesnica zbytočnosťou, no na tabletoch bez hardvérovej klávesnice môže ísť o veľmi zaujímavú alternatívu k tej vstavanej.

Čo sa týka ostatných zmien, ktoré so sebu Insider Preview 17692 prináša, spomenieme zlepšenia prehliadača Microsoft Edge. Okrem toho prišli vylepšenia aj do oblasti hier a nechýbajú ani bežné opravy a záplaty systému. Swiftkey pravdepodobne taký boom ako v mobilnom svete na Windowsoch už nezažije. Pokiaľ by ste chceli novinky vyskúšať, je potrebné sa zaregistrovať do vývojárskeho programu Windowsu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+