MojAndroid
Milan Menšík 13.11.2017

Klávesnica SwiftKey je tu s nami už 7 rokov a je to jedna z najstarších alternatívnych klávesníc pre systém Android. Za tú dobu prešla viacerými aktualizáciami a vylepšeniami. Posledné vylepšenia sa týkajú nastavenia vzhľadu, respektíve témy klávesnice.

Fotografia ako podklad vašej klávesnice

Nová funkcia sa objavila už v betaverzii aplikácie. Vašu mobilnú klávesnicu si teraz môžete prispôsobiť jednou z ponúkaných, alebo aj vlastnou fotografiou, ktorá bude umiestnená pod klávesnicou ako foto pozadie. Celý proces nastavenia pozadia je jednoduchý. Nahráte ľubovoľný obrázok z galérie alebo z aplikácie Google Fotky, vyberiete priehľadnosť podľa svojej vôle a pozadie novej klávesnice je hotové. Môžete si tiež zvoliť či chcete vidieť obrysy samotných kláves alebo nie. Táto funkcia sa samozrejme dá bežne nájsť aj u iných alternatívnych klávesníc. Niektorému používateľovi to vyhovuje, na druhého naopak pôsobí pri písaní rušivo.

Spolupráca s National Geographic

Ďalšou novinkou je spolupráca s vydavateľstvom National Geographic. Konkrétne SwiftKey nadviazalo spoluprácu s Keithom Ladzinskim, známym dobrodružným fotografom, ktorý predtým pracoval nielen s National Geographic ale aj Discovery Channel a ABC. Ten dodal 12 fotografií prírody, ktoré si budete môcť vybrať ako pozadie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: PhoneArena

13.11.2017
  • Vlado

    Pred napísaním článku by som odporúčal najskôr vyskúšať opísané funkcie. Určite sa nevyberá priehľadnosť podľa svojej vôle… 😁 https://uploads.disquscdn.com/images/73d44b89a8efaf4d57018a2cfb62d9a1b9182ba8129b3f03f6dce175789a4552.png

  • Mr.Pablos

    Dá sa už v tejto klávesnici už konečne vypnúť funkcia kde nechávala medzeru za bodkou?

  • Fyi de Will

    neviem, čo je na tejto klávesnici také super, ale čo bolo prvé na mojej xperii xz1c, tak to bolo nahradenie tejto klávesnice originál klávesnicou xperia a nie som jediný. nerozumiem, prečo sony pchá do najnovších modelov mobilov túto klávesnicu a nie ich originál.

Používateľské recenzie
Fotománia

+