MojAndroid

Veľmi populárna klávesnica SwiftKey dostala aktualizáciu, ktorá prináša tri novinky a opravu bugov. Tieto novinky sú zatiaľ dostupné len vo SwiftKey Beta, takže si ešte chvíľu počkáme, kým sa dostanú aj do finálnej verzii.

Prvou veľmi užitočnou novinkou je vyhľadávanie GIF obrázkov priamo z klávesnice. To znamená, že odteraz môžete s kamarátmi vtipkovať oveľa rýchlejšie. Rovnakú funkciu ponúka aj klávesnica Gboard.

SwiftKey rozšírilo svoju transliteráciu aj o ďalšie jazyky. Transliteráciu využijete hlavne pri porozumení textu, ktorý nie je písaný latinkou. V reálnom používaní to vyzerá takto:  α → a; д → d; χ → ch. Čerstvo podporovanými jazykmi sú Bangla, Kannada, Malajalam, Maráthi, Odia, Punjabi a Telugu.

Menšou, zato užitočnou novinkou, je predikcia hashtagov. Tá sa vám zobrazí vedľa predikcii slov a softvér vám navrhne najpopulárnejšie hashtagy v poslednej dobe.

Zdroj: Android Authority

17.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+