MojAndroid
Tony Paluš 17.6.2017

Veľmi populárna klávesnica SwiftKey dostala aktualizáciu, ktorá prináša tri novinky a opravu bugov. Tieto novinky sú zatiaľ dostupné len vo SwiftKey Beta, takže si ešte chvíľu počkáme, kým sa dostanú aj do finálnej verzii.

Prvou veľmi užitočnou novinkou je vyhľadávanie GIF obrázkov priamo z klávesnice. To znamená, že odteraz môžete s kamarátmi vtipkovať oveľa rýchlejšie. Rovnakú funkciu ponúka aj klávesnica Gboard.

SwiftKey rozšírilo svoju transliteráciu aj o ďalšie jazyky. Transliteráciu využijete hlavne pri porozumení textu, ktorý nie je písaný latinkou. V reálnom používaní to vyzerá takto:  α → a; д → d; χ → ch. Čerstvo podporovanými jazykmi sú Bangla, Kannada, Malajalam, Maráthi, Odia, Punjabi a Telugu.

Menšou, zato užitočnou novinkou, je predikcia hashtagov. Tá sa vám zobrazí vedľa predikcii slov a softvér vám navrhne najpopulárnejšie hashtagy v poslednej dobe.

Zdroj: Android Authority

17.6.2017
  • Mr.Pablos

    Dá sa už pri tejto klávesnici vypnúť funkcia kde necháva medzeru za bodkou?

    • uncle_istvan

      Pochybujem. Vzdy dokazem zasnut, ako sa sw developeri sustredia na podporu vseliakych nezmyselnych funkcii (aj ked chapem, ze vyhladavanie gifiek a vseliake infantilne emotikony su asi pre teenagerov dolezite), ale banalne zakladne veci sa zmenit nedaju. Napr. ze by sa dala vypnut ta ich otravna predikcia dalsich slov.

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+