MojAndroid

Slovenský telekomunikačný operátor Swan, ktorý prevádzkuje svoje služby aj pod značkou 4ka, informoval tlačovou správou o novej akvizícii. Od kúpy seneckého operátora e-Net si Swan sľubuje najmä posilnenie svojej pozície v meste a okolí.

Mohlo by vás zaujímať:

e-Net začal pôsobiť ako rodinná firma v roku 1998. Išlo o jedného z prvých operátorov na Slovensku, ktorý začal poskytovať internetové pripojenie pomocou najmodernejších bezdrôtových technológií. V roku 2003 patril k pionierom, kedy naplánoval a začal budovať jednu z prvých optických sietí pre domácnosti na Slovensku.

Swan kúpil lokálneho operátora e-Net
Swan kúpil lokálneho operátora e-Net | Zdroj: Swan

“Dlhodobo hovoríme, že jediný spôsob efektívneho prežitia alternatívnych operátorov je v ich spájaní sa. SWAN od svojho vzniku prevzal, resp. získal podiel vo viac ako dvoch desiatkach menších operátorov po celom Slovensku. Spoločnými silami a partnerstvom s pôvodnými zakladateľmi lokálnych hráčov v regiónoch dokážeme prinášať zákazníkom ešte kvalitnejšie služby na najmodernejších technológiách,”

hovorí generálny riaditeľ Swanu, Roman Vavrík.

Spoločnosť e-Net sa prioritne sústreďuje na poskytovanie služieb domácnostiam. V meste Senec ich pokrýva viac než 6 000. Služby poskytuje na vlastnej optickej sieti so symetrickou rýchlosťou až do 1 Gigabit za sekundu.

Náš tip
CMF by Nothing uviedlo Phone 1, Buds Pro 2 a Watch 2 Pro. Dva produkty kúpite oficiálne aj na Slovensku

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+