MojAndroid

Počas karantény ste sa možno poniektorí z vás rozhodli pre kúpu nového televízora. Mohli ste totiž zistiť, že ten starý už jednoducho nevyhovoval vašim potrebám. To všetko je možné aj z dôvodu, že do obrazoviek hľadíme pravdepodobne dlhšie, ako predtým, keďže prežívame obdobie lockdownu. Či už sa spoliehate na klasické slovenské TV stanice, alebo ste sa rozhodli pre predplatenie streamovacích služieb na seriály, ako napríklad Netflix či HBO GO, je dobré vedieť, že podobnú službu ponúka aj miestna spoločnosť. Reč je o firme SWAN, ktorá vo svojej tlačovej správe predstavila dlho očakávanú streamovaciu službu SWAN GO. Tá vás zbaví nutnosti zaobstarať si set-top box od niektorého zo slovenských televíznych operátorov. Všetko, čo potrebujete, je internetové pripojenie o rýchlosti aspoň 10 Mbit/s.

SWAN GO si svoj štart vychutnáva na televízoroch od Samsungu

SWAN GO je novinka pre smart televízory. Zatiaľ je však služba obmedzená iba na modely od juhokórejského giganta Samsung. Reč je o televízoroch Samsung Smart TV, ktoré boli vyrobené od roku 2016. Pre tieto kúsky je údajne už od minulého týždňa dostupná plnohodnotná televízna aplikácia SWAN GO, ktorá dokáže v plnej miere nahradiť klasický set-top box, ktorý máte doma pravdepodobne viacerí z vás.

swan go

Najnovšiu aplikáciu si môžu všetci zákazníci stiahnuť prostredníctvom integrovaného virtuálneho obchodu s aplikáciami, známeho ako Samsung Apps. Tá sa nájde v každom inteligentnom televízore renomovanej značky. Vedúci produktového oddelenia spoločnosti SWAN, Ján Matiaska, uvádza:

„V dnešnej dobe, kedy väčšina z nás má televízor umiestnený na stene, prípadne na komode, sa zákazník borí s problémom ako najlepšie schovať všetku potrebnú kabeláž, aby čo najmenej narúšala celkový estetický dojem. Práve plnohodnotná aplikácia SWAN GO, môže vyriešiť tento problém, pretože do posledného detailu poskytuje rovnakú funkcionalitu ako samotný set-top box. Na ovládanie nepotrebujete žiadny špeciálny ovládač, stačí vám ten, ktorý ste dostali k svojej smart televízii,“

Po tom, ako si vo virtuálnom obchode s aplikáciami Samsung Apps nájdete SWAN GO, stačí len zadať istý párovací kód, ktorý získate po zakúpení tejto služby. S ovládaním appky sa vraj zoznámi rýchlo každý, vďaka svojej jednoduchosti. Ako ďalšiu výhodu novinky je možné zaradiť fakt, že na ovládanie nie je potrebný špeciálny diaľkový ovládač. Postačí vám ten, ktorý ste dostali k televízoru Samsung.

swan go

„Podstatná výhoda celej aplikácie SWAN GO spočíva v podpore akejkoľvek internetovej konektivity. V praxi to znamená, že službu SWAN GO pre smart televízory Samsung, môžete spustiť na internetovom pripojení akéhokoľvek poskytovateľa,“ dodal Ján Matiaska.

Na záver by sme radi dodali, že existuje aj nová webová stránka pre SWAN GO, v ktorej sa dozviete viac informácií. Samozrejme, nachádza sa tu aj možnosť objednania služby. Jej cena začína od 7,99 € mesačne.

Náš tip
Disney+ príde na Slovensko, konkurovať bude Netflixu a HBO Go
15.1.2021
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+