MojAndroid

Po rozhodnutí Protimonopolného úradu SR už nič nebráni spojeniu spoločností BENESTRA a SWAN. Úrad rozhodol po viac ako sedemmesačnom detailnom preskúmavaní transakcie a námietkach konkurencie. Spojením týchto dvoch spoločností tak vznikne vyzývateľ pre veľkých telekomunikačných operátorov na Slovensku, ktorí budú mať konkurenta na poli konvergentných služieb.

Náš tip
4ka predstavuje nové paušály SLOBODA, najlacnejší stojí 5 eur

Konkurencia pre silnú trojku

„Spojenie spoločností SWAN a BENESTRA je dôležitým míľnikom v procese konsolidácie slovenského telekomunikačného trhu a zásadným spôsobom prispieva k našej snahe vytvoriť konvergentného slovenského operátora schopného rozsahom služieb plnohodnotne konkurovať zahraničnej trojke,“ hovorí predseda predstavenstva a spolumajiteľ SWANu Juraj Ondriš.

BENESTRA a SWAN do novej spoločnosti vstupujú so silnou pozíciou na trhu komunikačných riešení pre firmy, SWAN prináša aj desiatky tisíc rezidenčných zákazníkov a optickú infraštruktúru pre domácnosti vo viacerých mestách na Slovensku. Po schválení koncentrácie Protimonopolným úradom obaja investori, DanubiaTel a Sandberg Capital, očakávajú uzavretie transakcie do jedného mesiaca.

Dohoda sa netýka mobilného operátora 4ka

„Následne začneme pracovať na zjednotení ponuky pre zákazníkov, infraštruktúry a zdrojov. Našou ambíciou je, aby sme už na konci roka 2018 pôsobili ako jeden subjekt, najväčší a najsilnejší alternatívny poskytovateľ telekomunikačných služieb v pevnej sieti na Slovensku,“ hovorí Michal Rybovič, partner Sandberg Capital a generálny riaditeľ Benestry. Obaja investori už avizovali investície do infraštruktúry, najmä do rozširovania LTE sietí.

Transakcia sa netýka spoločnosti SWAN Mobile, ktorá prevádzkuje mobilného operátora známeho ako 4ka. Dotkne sa však viacerých dcérskych spoločností SWANu, ktoré poskytujú jeho služby v rôznych mestách Slovenska.

3.4.2018
Zdroj: Tlačová správa

+