MojAndroid

Príchod na slovenský trh sa v podaní spoločnosti Swan niesol vo veľkom štýle. Operátor ponúkal teoreticky neobmedzený LTE internet za 5 EUR mesačne. Táto služba, ktorá nie je obmedzená viazanosťou, bola za túto cenu dostupná iba v rámci špeciálnej akcie do konca roka 2016. Sieť Swanu postupne rástla a bolo iba otázkou času, kedy sa dozvieme ďalší osud, ktorý službu čaká.

Náš tip
SWAN: LTE internet pre domácnosti v ďalších mestách

Zvýšenie pokrytia aj ceny

Toto zvýšenie sme očakávali už na začiatku tohto roka, no operátor nás napokon potešil a až do konca roka 2016 predĺžil akciovú ponuku. Postupne rástla aj dostupnosť tejto siete a z počiatočných 50 miest je teraz 4G Internet v1.0 dostupný už vo viac ako 70 mestách po celom Slovensku. Používatelia pritom môžu čerpať internet neobmedzene, no po prečerpaných 100 GB sa teoretické maximálne rýchlosti pri sťahovaní a uploadovaní 50 Mbps/10 Mbps znížia na 1 Mbps/1 Mbps.

Náš tip
SWAN predlžuje predaj služby 4G INTERNET v1.0 do konca roka 2016

Náš tip
Swan varuje: Zmeňte si nastavenia LTE internetu aby ste predišli problémom

Hoci sa možno niektorí zákazníci nahnevajú, služba bola celý čas v akciovej cene a zdraženie bolo nevyhnutné. Po novom má služba stáť 10 EUR/mesiac, čo je síce výrazné zdraženie, no pri takomto dátovom balíku ide o skutočne atraktívnu cenu. Tá by mala platiť od 1.1.2017, no služba bude niesť označenie 4G Internet v2.0. Tá bude mať rovnaké technické parametre, zmení sa iba spomínaná cena a fakt, že nová služba bude platiť na dobu neurčitú. Aj s novou cenou ale ide o extrémne konkurencieschopnú službu, ktorá má stále na Slovensku popredné postavenie. Porovnanie ponúk ostatných operátorov prinášame v tabuľke:

SwanOrangeTelekomO2
Veľkosť dátového balíčka100 GB6 GB15 GB5 GB
Maximálna prenosová rýchlosť50/10 Mbit/s42/1,5 Mbit/s300/50 Mbit/s73 Mbit/s/25 Mbit/s
ViazanosťŽiadna24 mesiacov24 mesiacovŽiadna
Cena10 EUR/mesiac20 EUR/mesiac24,99 EUR/mesiac15 EUR/mesiac

Nižšie si ešte môžete pozrieť celý list, ktorý si operátor pripravil pre svojich zákazníkov:

Vážená zákazníčka, vážený zákazník,

sme radi, že sa Vám 4G INTERNET v1.0 páči a presvedčili ste sa o výhodách, ktoré Vám naša dátová služba prináša. S jej poskytovaním však v zmysle dohodnutých zmluvných podmienok končíme dňom 31.12.2016.

Vzhľadom na vysoký záujem zákazníkov, ich referencie a požiadavky, Vám ponúkame možnosť využívať naďalej od 1.1.2017 aj novú mobilnú dátovú službu 4G INTERNET v2.0. Technické parametre v porovnaní so službou 4G INTERNET v1.0 zostávajú nezmenené.

Ak sa pre 4G INTERNET v2.0 rozhodnete, budete môcť službu využívať na rovnakej SIM karte a zariadení ako doteraz, a za bezkonkurenčných 10 € mesačne získate:

– neobmedzený prenos dát v najmodernejšej 4G sieti, s rýchlosťou dát až do 50/10 Mbit/s
– službu 4G INTERNET v2.0 bez viazanosti a na dobu neurčitú
– väčšie a kvalitnejšie pokrytie, služba je už dostupná vo viac ako 70 mestách na Slovensku

Zavolajte aj vašich známych ešte dnes, aby aj oni využili výhody dátovej služby 4G INTERNET v1.0.

Aby ste aj naďalej mohli využívať rýchle dátové pripojenie v najmodernejšej 4G sieti, stačí vyplniť a podpísať dokument v prílohe tohto emailu a doručiť ho k nám. Tento dokument, Dohodu o zmene zmluvy o poskytovaní verejných služieb:

– doručte na ktorékoľvek predajné miesto spoločnosti SWAN, a.s., počas otváracích hodín (zoznam aktuálnych SWAN CENTIER nájdete na www.swan.sk/domacnosti/kontakt ) alebo
– zašlite poštou na adresu SWAN Mobile, a.s., Miletičova 17/B, 821 08 Bratislava alebo
– zašlite sken čitateľne vyplneného a podpísaného dokumentu elektronicky na 4Gdohoda@swanmobile.sk. Do tela emailu uveďte svoje kontaktné údaje (tel. číslo, email), na základe ktorých Vás budeme vedieť kontaktovať. V prípade, že tieto údaje neuvediete a vyplnený dokument nebude dostatočne čitateľný, môže sa stať, že nedôjde k predĺženiu zmluvy. Venujte preto zvýšenú pozornosť vyplneniu a podpísaniu dokumentu, ktorý nám bude doručený.

V prípade, ak využívate službu 4G INTERNET v1.0 na viac ako 1 SIM karte, je potrebné dodať vyplnenú a podpísanú Dohodu o zmene služby pre každú SIM kartu samostatne. Všetky SIM karty, na ktoré nebudeme evidovať riadne vyplnenú a podpísanú Dohodu o zmene zmluvy do 31.12.2016, budú od 1.1.2017 odpojené.

Ak nám doručíte priložený dokument vyplnený a podpísaný najneskôr do 31. 12. 2016, novú dátovú službu 4G INTERNET v2.0 začnete automaticky využívať od 1.1.2017.

Ak by ste chceli mať pripojenú v LTE sieti celú Vašu domácnosť, dávame Vám do pozornosti aj produkt našej sesterskej spoločnosti SWAN, a.s., s názvom LTE doma.

• LTE doma S s rýchlosťou až do 12 Mbit/s je určená menej náročným domácnostiam a môžete ju mať iba za 9,99 € mesačne.
• Náročnejším zákazníkom je určený produkt LTE doma M, ktorý je v ponuke za 14,99 € s rýchlosťou až do 25 Mbit/s.
• Najnáročnejším zákazníkom je k dispozícii produkt LTE doma L s rýchlosťou až do 70 Mbit/s za 19,99 € .

LTE doma si môžete objednať na predajných miestach spoločnosti SWAN alebo na www.swan.sk

Neodkladajte si výber na poslednú chvíľu a vyberte si jednu z ponúkaných možností už dnes.

Na tento email prosím neodpovedajte, v prípade otázok nás môžete kontaktovať na SWAN nonstop linke 0650 123 456 alebo prostredníctvom kontaktného formulára na našich webových stránkach.

Ďakujeme.
Váš operátor

Tip od čitateľa – ďakujeme.

30.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+