MojAndroid

Aplikácia SVOX český Iveta Voice je aplikácia, ktorá je určená na čítanie v českom jazyku. Stačí si zvoliť aplikáciu ako primárnu na čítanie a hlasové povely a už si môžete užívať jednoduché ovládanie a prístup k niekoľkým aplikáciám bez toho, aby ste museli zadávať vstup z obrazovky.

Na povely vám aplikácia SVOX česky Iveta Voice prečíta vaše dokumenty, sprístupní vám Google navigáciu, alebo jednoducho vám prečíta kto vám volá alebo akú ste práve dostali SMS. Taktiež si môžete dať prečítať zadaný text prirodzenou češtinou v ženskom podaní.

Aplikácia SVOX česky Iveta Voice je určená na zjednodušenie ovládania a odbremení vás od toho, aby ste sa museli venovať svojmu smartfónu napríklad počas jazdy autom.

Zdroj, foto: Google Play Store

15.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • ak ide český hlas rovnako ako slovenský tak ďakujem pekne. Osobne mám zakúpenú Elenu a ide to na figu. Rozdiel medzi čiarkou a bodkou absolútne žiadny. ostatné by som možno predýchal ale toto je moc keď nevieš či veta končí alebo nie…

 • neboztik

  Mohu se zeptat, jaky je rozdil mezi hlasy Pico TTS a SVOXem?

 • Patrik
 • Roman Wojnar

  Překvapuje mně, že na slovenském webu není o slovenském hlase do této aplikace ani slůvko.

 • SimSon

  Uprimne povedane, nikdy som dost dobre nechapal ludi, ktori debatuju so svojim smartfonom. Ja mam na to kamosov…

 • 1sefko

  Mám kúpenú aj slovenskú Elenu aj českú Ivetu, ale slovenská Elena je otrasná. Nesiaha českej Ivete ani po kotníky. Iveta má príjemný hlas, intonáciu a celkový prejav znie reálne. Slovenská Elena má hlas ako mužatka, v strede predpísaného textu zmení intonáciu a človek si myslí, že je koniec vety a podobne. No katastrofa. Naproti tomu dokonca česká Iveta zvláda aj čítať slovenský text oveľa lepšie ako Elena. Ešte dobre, že ste v recenzii slovenskú Elenu nespomenuli. A tí, čo sa hneď ohlasujú, prečo na slovenskom webe nebola spomenutá slovak Elena, tak si vyskúšajte trialovú verziu a pochopíte.

  • M

   Dík za info. A využije slovák český hlas?

   • 1sefko

    Ja som slovák a využívam len českú Ivetu. Mobil mám totiž defaultne nastavený do češtíny z dôvodu, že väčšina aplikácií má podporu CZ jazyka, avšak podporu slovenčinu skoro žiadna, alebo len žalostne málo aplikácií. Ale samozrejme je na zvážení jadnotlivca, ako sa kto rozhodne. Každému vyhovuje niečo iné.

 • Cena je uz vyssia ako vy mate napisane vo widgete.

+