MojAndroid

Minulý rok mal byť podľa mnohých predpokladov rokom nositeľných zariadení a najmä inteligentných hodiniek. Je pravda, že výrobcovia sa predbiehali v predstavovaní takýchto zariadení, no napriek tomu sme sa očakávanej revolúcie nedočkali. Výrobcovia klasických hodiniek zatiaľ vyčkávali a niektorí z nich sa nechali počuť, že im nové trendy neprekážajú a že si myslia, že aj tak inteligentné hodinky zatiaľ žiadny prevrat nespôsobia.

Počas tohto obdobia švajčiarski výrobcovia usilovne pracovali na tom, aby priniesli vlastné riešenia, ktoré kombinujú eleganciu klasických náramkových hodiniek a inteligentné funkcie nových zariadení. Výsledkom je celý nový rad hodiniek, ktoré vám síce neumožnia odpovedať na SMS správy a maily bez nutnosti použitia smartfónu, no na druhej strane ich ani nebude potrebné nabíjať každý deň a ani každý týždeň.

svajciarske hodinky 1

Švajčiarski výrobcovia Mondaine, Frederique Constant a Alpine sa spojili so spoločnosťou Manufacture Modules Technologies, ktorá vyrába komponenty pre populárne náramky Jawbone Up a Nike Fuelband. Spoločnými silami sa im podarilo vytvoriť niekoľko veľmi zaujímavých kúskov inteligentných hodiniek. Dvoje hodinky od spoločností Frederique Constant a Alpine nesú označenie Horological Smartwatch, no sú pomerne odlišné. Frederique Constant predstavil pozlátené hodinky s koženým náramkom, zatiaľ čo Alpine priniesol na trh hodinky s oceľovou konštrukciou a náramkom. Spoločnosť Mondaine zasa predstavila model Mondaine Helvetica No. 1 Horological smartwatch s konštrukciou z matnej ocele a náramkom z čiernej kože.

svajciarske hodinky 4

Hoci sú všetky modely napohľad rozdielne, ich funkcie sú veľmi podobné. Dokážu totiž zaznamenávať počet prejdených krokov, spálených kalórií a tiež dokážu zaznamenávať informácie o vašom spánku a následne sa prepojiť so smartfónom. Funkciami síce za klasickými inteligentnými hodinkami zaostávajú, no ich obrovskou výhodou je, že batéria v nich vydrží až dva roky, takže môžete pokojne zabudnúť na každodenné nabíjanie, ako je to v prípade väčšiny hodiniek so systémom Android Wear. Keďže ide o hodinky od švajčiarskych výrobcov, nové modely sú aj adekvátne ocenené. Podľa niektorých zdrojov budú hodinky od Frederique Constant stáť od 995 USD do 1 295 USD. Hodinky od Alpine by mali stáť tiež cca 1 000 USD, no modely od Mondaine by mali byť dostupnejšie a ich cena by sa mala pohybovať na úrovni 250 USD.

Zdroj: Mondaine, Frederique Constant via The Verge

28.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+