MojAndroid

Populárny výrobca športových a smart hodiniek Suunto prináša nový model, ktorý určite poteší turistov a cestovateľov. Smart hodinky Sunnto 5 Peak sú ľahké a majú podporu GPS s 3D a tepelnými mapami. Informáciu priniesol portál GizmoChina.

Suunto 5 Peak

Výrobca dosiahol nízku hmotnosť ľahším a lacnejším materiálom

V portfóliu tohto výrobcu sú Suunto 5 Peak vôbec najľahšie športové hodinky s GPS snímačom. Vážia totiž len 39 gramov. Kvôli dosiahnutiu 41 % zníženia hmotnosti oproti predošlej generácii vymenil výrobca minerálne sklo za plastový kryt. Hodinky sú tiež pomerne tenké s hrúbkou len 12,9 milimetrov. Môžete si vybrať zo šiestich rôznych farieb remienkov, vrátane škvrnitého variantu, ktorý je vyrobený z recyklovaných materiálov.

Suunto 5 Peak | Zdroj: GizmoChina.com

Na prednej strane tela majú hodinky 1,1-palcový displej s rozlíšením 218 x 218 pixelov. Ten dokáže dostatočne kvalitne zobraziť obľúbené 3D a tepelné mapy spoločnosti Suunto, ktoré môžu používateľom pomôcť nájsť bezpečnejšie trasy pri plánovaní turistiky. V hodinkách je tiež predinštalovaných viac ako 80 športových režimov. Suunto 5 Peak dokážu sledovať vaše kroky, pokojový a aktívny srdcový tep, spálené kalórií, regeneráciu a kvalitu spánku.

Hodinkám stále chýbajú niektoré funkcie konkurenčných hodiniek

Výdrž batérie Suunto 5 Peak sa líši podľa režimu, v ktorom ich používate. Hodinky vydržia na jedno nabitie v režime Time až 10 dní. Ponúkajú aj tri športové režimy, a to Performance, Endurance a Tour. Režim Performance ponúka 20 hodín nepretržitého používania, režim Endurance 40 hodín používania a režim Tour umožňuje 100 hodín nepretržitého používania so zapnutým GPS snímačom.

Suunto 5 Peak | Zdroj: GizmoChina.com

S pomocou hodiniek môžete tiež ovládať hudbu vo vašom smartfóne a kontrolovať jeho notifikácie. Suunto však naďalej neponúka niektoré funkcie konkurencie. Príkladom je odosielanie preddefinovaných odpovedí na prichádzajúce správy priamo z hodiniek. Suunto Peak 5 je už možné predobjednať v USA a Kanade za 329 dolárov. Oficiálne sa tam začnú predávať od 1. februára. Na globálnom trhu budú dostupné na jar.

Náš tip
Twitter konečne sprístupnil funkciu Komunity aj pre Android používateľov
23.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+