MojAndroid

Inteligentné už nie sú iba telefóny, tablety či žiarovky. Inteligentným môže byť už aj vás bazén a v tomto prípade ide o skutočne užitočnú vlastnosť, ktorú by možno ocenili mnohí majitelia bazénov. Hoci ide o skvelý spôsob na osvieženie sa počas horúcich dní, udržiavanie čistoty v takom bazéne nie je vôbec jednoduché a nemusí to byť ani lacné. Práve preto vám ale môže pomôcť inteligentný monitorovací systém Sutro, ktorý 24 hodín denne analyzuje chemické zloženie vody v bazéne a ešte vám aj poradí, ako zistené nedostatky odstrániť.

Sutro je vlastne špeciálny inteligentný plavák, ktorý pláva na hladine bazéna a je schopný komunikovať s aplikáciou v smartfóne. Tam neustále posiela informácie o chemickom zložení. Súčasťou balíčka je aj služba automatického doručovania potrebných chemikálií, no zariadenie vás k tomu nebude nútiť a budete môcť používať také chemikálie, aké uznáte za vhodné. A čo všetko dokáže Sutro odmerať? Je to úroveň pH, slanosti, chlóru, teploty, či UV. Aplikácia vám pritom ukáže aj zaujímavé grafy a štatistiky, vďaka ktorým môžete sledovať úroveň znečistenia bazénu v čase.

Takto pohodlne môžete mať prehľad o tom, ako to vo vašom bazéne vyzerá a vždy budete mať istotu, že máte čistý bazén a nepotrebujete robiť žiadne ďalšie opatrenia. Zariadenie sa pritom stáva tým inteligentnejšie, čím dlhšie ho v bazéne necháte, takže postupne vám bude dávať stále lepšie odporúčania. Celkovo ide o slušne premyslený systém, ktorý si svoje využitie určite nájde. Je otázne, či a kedy bude zariadenie dostupné v konkrétnych častiach sveta, no je veľmi pravdepodobné, že skôr či neskôr si podobné zariadenie budeme môcť vyskúšať aj my.

Zdroj: Sutro via iotnewsnetwork

27.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+