MojAndroid

Celý mesiac spoločne s 365.bank robíme dobré skutky. Prvý týždeň sme vás vyzvali, aby ste uľahčili deťom z detských domovov prístup k športu, v druhej výzve sme si uvedomili, že keď pomáhame, stačí aj málom, ale najlepšie pravidelne a v tretej výzve sme darovali to najcennejšie, čo máme – náš čas. Teraz nastal čas na štvrtú, poslednú výzvu v rámci našej súťaže.

4. výzva: Podeľme sa

V záplave každodenných pracovných povinností, osobných starostí a úskalí bežného života si častokrát pripadáme akoby sme sa v tom zhone strácali a zdá sa, že snáď každý okolo nás má život akýsi ľahší.

No stačí sa zastaviť, lepšie sa poobzerať a zistíme, že sme na tom vlastne veľmi dobre, pretože sme zdraví, máme kde bývať, máme čo jesť, máme si čo obliecť a máme okolo seba ľudí, ktorí by v prípade núdze stáli pri nás. V takej chvíli si človek uvedomí, že je vlastne šťastný. A viete, čo je skvelé na šťastí? Delením sa znásobuje – čím viac šťastia rozdáme, tým sme šťastnejší.

Podeľme sa preto o naše šťastie. Podeľme sa o to, čo nám už možno príde samozrejmé, ale iným to pomôže dosiahnuť krajší či dôstojnejší život a vyvolá úprimnú radosť.

Darujme oblečenie alebo jedlo

Začať môžeme napríklad oblečením. U každého z nás sa nájde v skrini niečo, čo nenosí, lebo mu to je malé/veľké, alebo je to darček, ktorý sa nie veľmi presne trafil do nášho vkusu, alebo jednoducho veci, ktoré sú odsúdené na zabudnutie na dne skrine a niekto iný by ich ocenil.

Pokračovať môžeme našimi nadmernými zásobami jedla. Ruku na srdce: skonzumujeme naozaj všetko to, čo v nákupnom ošiali nahádžeme v supermarkete do nákupných košíkov? Až príliš často končia potraviny v smetných košoch a pritom okolo nás žije množstvo ľudí, ktorých každodenným cieľom je nájsť aspoň čosi malé pod zub.

Výzva na švrtý týždeň (22.2. – 1.3. 2019):

 1. Darujte oblečenie alebo jedlo ľuďom v núdzi (napr. bezdomovcom, deťom v detských domovoch, matkám v krízových centrách,…)
 2. Napíšte nám o tom v diskusii pod našim článkom alebo pod príspevkom na Facebooku alebo prostredníctvom formulára nižšie

Každý, kto splní obidva body aktuálnej výzvy, bude zaradený do žrebovania o sedem odmien. Držíme palce!!! :)

Štyri týždne, štyri výzvy a 28 odmien

Toto je štvrtá a zároveň posledná výzva v rámci našej súťaže Dobrý skutok s 365.bank. Na zapojenie sa do nej máte čas do piatku 1.3.2019.

Za splnenie týždňovej výzvy budete zaradení do osudia prislúchajúceho danému týždňu. Štyri výzvy = štyri osudia, z ktorých vyžrebujeme vždy siedmich výhercov. Spolu si teda odmenu odnesie až 28 pomáhajúcich súťažiacich. Výhercov oznámime po ukončení všetkých výziev na začiatku marca.

7 ocenených každý týždeň

Odmenou pre siedmich vyžrebovaných výhercov bude okrem skvelého pocitu, že pomohli spraviť náš svet o niečo krajším, aj niektorá z výhier od 365.bank. Každý týždeň budeme žrebovať výhercov týchto cien:

 • 1x smartfón Samsung Galaxy A5
 • 2x štýlové ponožky na každý deň v týždni s bonusovým párom pre prípad, že ponožky dňa máš práve v práčke
 • 2x smart kľúčenka, vďaka ktorej vždy nájdeš svoje zapatrošené kľúče alebo čokoľvek ďalšie, čo na ňu pripneš
 • 2x tričko so svietiacou potlačou

 

 


Podmienky súťaže Dobrý skutok s 365.bank

 • Organizátor súťaže je portál MojAndroid.sk v spolupráci s 365.bank
 • Pre zapojenie sa do súťaže je potrebné splniť týždňovú výzvu
 • Výzvy budú zverejňované na tejto podstránke každý februárový piatok a zapojiť sa do nich bude možné až do vyhlásenia ďalšej výzvy
 • Každý týždeň vyžrebujeme spomedzi právoplatne zapojených súťažiacich 7 výhercov, z ktorých každý získa jednu cenu
 • Súťaž začína 1. februára a končí 28. februára 2019
 • Ceny pre vyžrebovaných súťažiacich:
  • 4x smartfón Samsung Galaxy A5
  • 8x štýlové ponožky na každý deň v týždni s bonusovým párom pre prípad, že ponožky dňa máš práve v práčke
  • 8x smart kľúčenka, vďaka ktorej vždy nájdeš svoje zapatrošené kľúče alebo čokoľvek ďalšie, čo na ňu pripneš
  • 8x tričko so svietiacou potlačou
 • Do súťaže sa môže zapojiť každá fyzická osoba s trvalým pobytom na území Slovenskej a Českej republiky s vekom 15 a viac rokov v čase zapojenia sa do súťaže.
 • Súťaže sa nemôžu zúčastniť vlastníci, zamestnanci organizátora a ich blízke osoby (v zmysle §116 OZ), ani iné subjekty spojené s organizáciou tejto súťaže a ich blízke osoby.
 • Na výhru v súťaži nevzniká právny nárok. V mysle § 845 Obč. zákonníka v platnom znení nemožno výhru vymáhať a to ani prostredníctvom súdu.
 • Výhry zo súťaže sú predmetom dane z príjmov fyzických osôb v zmysle zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov a výhercovia sú povinní pri zdanení výhry postupovať podľa toho zákona. Výhry, ktoré výhercovia obdržia predstavujú výhry pred zdanením. Podľa zákona č 595/2003 Z.z. o dani z príjmov, výhry z reklamnej súťaže alebo žrebovania, ktoré neprevyšujú výšku 350 € zdaneniu nepodliehajú.
 • Organizátor súťaže si vyhradzuje právo rozhodovať o všetkých otázkach týkajúcich sa tejto súťaže podľa vlastného uváženia a vyhradzuje si tiež právo kedykoľvek obmedziť, odložiť, prerušiť, zmeniť alebo zrušiť súťaž a jej pravidlá.
 • Registráciou dávate súhlas s použitím svojej emailovej adresy k zasielaniu informácií o priebehu súťaží, nových súťaží a ďalších marketingových akcií portálu MojAndroid.sk.

22.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Milan Stehlík

  Po týždni konečne prišiel piatok a víkend. Bol som tak natešený že po škole som sa rozhodol s kamarátmi ísť na pizzu po dlhom týždni. V pizzerke bola zábava, čašníčka sa spýtala či chceme pustiť hudbu ak nie, tak si môžme sami pustiť hudbu pripojením reproduktora cez bluetooth čo nás nesmierne potešilo. Pizza bola výborná, olivová a typická šunková s kukuricou. Avšak sme nezjedli všetky kúsky pizze, dali sme ich zabaliť a napadla nám myšlienka že by sme mohli zaniesť pizzu do detského domova pre deti a urobiť tak radosť im a sebe.

  Som rád, že takouto maličkosťou môžeme urobiť deň lepším.

 • Csaba Czupper

  Dobrý deň. Troška som pribral takže všetko vyrastene oblečenie som daroval jednému, čo si to zalsuzi. Ako hasič robievame zbierky pre deti do detceho domova, ale veľakrát sa stáva, že robíme veľké balíky pre rodiny, kde sú hračky, oblečenie a knihy. Fotky nebudem robiť a ani som neurobil. Je to neľudské. Darujem ti dačo, ale sa odfottme, aby som sa vedel chváliť. A pre detsky domov som dal ešte peniaze, aby išli do 3D kina, lebo ešte neboli, na to som už nemal gule, aby som išiel s nimi cca 12 deti

  • mojandroidsk

   Pekný deň prajeme, Csaba, radi by sme Vám zagratulovali k výhre štýlových ponožiek od 365.bank! :) Pošlite nám na e-mail milos@mojandroid.sk Váš kontakt, aby sme dohodli odovzdanie výhry.

 • Diana

  Tohto týždňová výzva pre mňa výzvou nebola. Ľuďom v núdzi mnohokrát darujem jedlo, ale aj oblečenie. Kedykoľvek vidím nielen bezdomovcov pýtať aspoň pár centov. Vždy, keď u seba mám peniaze, im kúpim jedlo, alebo darujem to svoje. Väčšina z nich ho prijme a teší sa mu, rovnako ako jeden pán, ktorému som dala jedlo tento týždeň na vlakovej stanici. Oblečenie zas pravidelne, každý mesiac-dva – podľa množstva – vyzbieram od neustále rastúcich detí aj dospelých v rodine. Zvyčajne ho nosím jednej rodine s piatimi malými deťmi, ktorá na tom finančne nie je dobre. Veľmi ma teší, keď ich deti potom vidím oblečené v tom, čo dostali od nás. Som rada že im to pomôže a majú každý deň v čom chodiť. Ak im niektoré veci nie sú dobré, hádžem ich do kontajnerov na zber oblečenia pre charitu

 • Mary

  Táto výzva sa mi veľmi páči – poukazuje totiž na to podstatné: na dôležitosť vzájomnej pomoci, všímavosti, spolupatričnosti… Verím, že dobro, ktoré človek koná, sa mu vráti a v tomto duchu sa snažíme vychovávať aj dcérku. Pravidelne spolu triedime hračky, knižky a oblečenie, z ktorého už vyrástla (alebo také, ktoré už neoblečiem ja :) ). Oblečenie dávame rodinke s 2 detičkami- nie sú na tom finančne veľmi dobre a vždy sú úprimne vďační za každú pomoc. No nie iba ľudia potrebujú pomoc nás všetkých. S dcérkou pravidelne chodíme do útulku a pre opustených, nechcených či týraných prískov nosíme staré hračky (neverili by ste, ako sa im tie nemé tváričky tešia! :) ), v zime aj staršie deky, hrubé svetre, bundy – tie im dobrovoľníci dávajú do voliérok, aby im počas mrazov bolo aspoň trošku teplejšie. Jednému zo psíkov sme poskytli aj domov – a bolo to naše najlepšie rozhodnutie :) Dcérka dokonca dokázala motivovať spolužiakov, aby spravili zbierku pre útulok v rámci triedy a školy :) Som na ňu veľmi hrdá, pretože sa aj cez takéto zdanlivé “maličkosti” učí vnímať a vidieť srdcom. Veď ako napísal Exupéry – “to podstatné je očiam neviditeľné”…

+