MojAndroid

Spoločne s anketou Orange Android Roka 2014 sme od novembra spustili ďalšiu súťaž. Portál MojAndroid.sk vyhlásil ďalší ročník súťaže Android Code 2014 – celonárodnú súťaž o najlepšie Android aplikácie zo Slovenska. Do súťaže sa zapojilo celkom 24 aplikácií, ktoré môžete hodnotiť na stránke AndroidCode.sk/hlasovanie. Stačí vybrať 3 aplikácie, ktorým chcete dať svoj hlas, vyplniť meno a email, a potvrdiť kliknutím na link, ktorý vám príde emailom. Verejné hlasovanie končí 31. decembra 2014, pričom vyhodnotenie súťaže prebehne v priebehu januára, kedy aj porota určí výhercov v jednotlivých kategóriách. Samozrejme, pre hlasujúcich máme pripravené pekné ceny: smartfón Prestigio Grace a 10x navigácie Sygic.

Náš tip
Android Code 2014: Spúšťame verejné hlasovanie, vyberte najlepšie slovenské aplikácie

V sérii niekoľkých článkov vám predstavíme všetky aplikácie, ktoré boli do súťaže prihlásené. Dnes pokračujeme posledným tuctom:

KROS Percentá

Jednoduchá aplikácia, ktorá počíta percentá. Má pomôcť tým, že používateľ nemusí premýšľať, ako sa percentá počítajú, ale vie si jednoducho nájsť na hlavnej obrazovke, čo potrebuje a následne po zadaní číselných údajov má k dispozícii výsledok. Aplikácia má aj edukatívnu časť, kde ak používateľ chce, vidí aj ako sa percentá vypočítajú.

Verzia: 2.02
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.02
Aktuálna cena: Zdarma

KROS Mzdová kalkulačka

Praktická kalkulačka pre orientačný výpočet hrubej a čistej mzdy z hlavného pracovného pomeru, dohody či študentskej brigády. Jej čistý a vkusný dizajn je zárukou jednoduchého a rýchleho ovládania. Pre upresnenie výpočtu si môžeš nastaviť nezdaniteľnú čiastku, zadať počet vyživovaných detí, mieru invalidity, výnimku z dôchodkového poistenia a vek. Výsledkom výpočtu je čistá mzda, odvody, daň z príjmu a daňový bonus. Všetky sumy sú zaokrúhlené na celé eurá. Výpočty aplikácia ukladá do histórie, takže sa k nim môžeš kedykoľvek vrátiť.

Verzia: 2.19
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.19
Aktuálna cena: Zdarma

Tatra banka – MobilePay pre Orange

Tatra banka v spolupráci s Orange priniesla svojim klientom (majiteľom vybraných Android smartfónov s NFC) možnosť platiť bezkontaktne svojim mobilom – a to bez akýchkoľvek prídavných zariadení. Sprístupnením tejto služby tak nadviazala na úspešnú spoluprácu s O2. Vďaka aplikácii MobilePay pre Orange môžu klienti realizovať svojim telefónom nie len bezkontaktné platby v kamenných obchodoch, ale aj nakupovať online. Jediné, čo potrebujú urobiť je požiadať svojho operátora o špeciálnu NFC SIM kartu a aktivovať si službu Bezkontaktné mobilné platbyTB v ktorejkoľvek pobočke Tatra banky, alebo cez Dialog Live. Platby mobilom sú rýchle, jednoduché a bezpečné.

Pri aktivácii aplikácie si klient zvolí svoj vlastný PIN, ktorým následne potvrdzuje všetky bezkontaktné transakcie nad 20 EUR. Tiež si sám zvolí, či chce PINom potvrdzovať aj transakcie do 20 EUR (v režime Manuálna platba), alebo chce transakcie do 20 EUR realizovať bez PINu (režim Automatická platba).

Aesculap LEKÁRNIČKA

Aesculap LEKÁRNIČKA je inteligentný sprievodca v oblasti liekov a diagnostikovaných chorôb. Používateľ si vyberie zo zoznamu liekov tie, ktoré práve užíva. Výber je uľahčený použitím čiarového kódu priamo na krabičke. Vďaka rozsiahlej podpore a zahrnutým údajom obsahuje informácie o cene lieku, viazanosti na recept, generických náhradách, nežiaducich účinkoch. V prípade súčasného užívania viacerých liekov aplikácia skontroluje tieto lieky a upozorní na možné riziko ich nebezpečných interakcií. Túto kontrolu je možné vykonať ešte pred začatím užívania lieku, či jeho vyzdvihnutím v lekárni. Zabudovaný pripomienkovač upozorní používateľa v nastavenom čase, aby užil svoje lieky. Pre expertov (lekárov, farmaceutov) zobrazuje aplikácia rozšírené informácie.

Aplikácia nie je náhradou zdravotného záznamu, predstavuje však jeho praktické rozšírenie. Obsahuje funkcionality, ktoré boli doteraz dostupné iba úzkej skupine špecialistov – lekárov, lekárnikov, v ich informačných systémoch. Zoznam liekov je kontinuálne aktualizovaný o údaje zo Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv. Zoznam chorôb (diagnóz) vychádza z medzinárodného štandardu MKCH 10.

Verzia: 1.0.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.5
Aktuálna cena: Zdarma

Tatra banka

Aplikácia Tatra banka ako prvá natívna banková aplikácia na Slovensku priniesla za 4 roky svojej existencie klientom hneď niekoľko verzií, ktoré svojim obsahom a novými funkcionalitami umožňujú používať nielen štandardné služby online bankovníctva (funkcionality k účtu, kreditnej karte, úverom a i.), ale do slovenského mobilného bankovníctva priniesla aj množstvo inovácií.

Aplikácia umožňuje ako jediná v strednej Európe klientom Tatra banky “Výber hotovosti z bankomatu mobilom”. Táto novinka (leto 2014) priniesla klientom komfort spojený s jednoduchosťou používania smartfónu ako jediného nástroja pre každodenný banking. Výber z bankomatu uzatvára slučku bankových služieb od Tatra banky, ktoré je možné realizovať prostredníctvom mobilu (od možnosti zadať platobný príkaz, cez platenie na POS terminály až po možnosť vyrovnať sa s kamarátmi). Klienti už nepotrebujú nosiť peňaženku so sebou. Navyše, takýto výber eliminuje skimming platobných kariet.

Aplikácia Tatra banka maximálne využíva pre svojich klientov aj hardverové vybavenie zariadenia (napr. kameru pri “Skeneri platobných poukazov a QR kódov”). Ako jediná banka na Slovensku používa NFC vybavenie smartfónu nielen na realizáciu kartových transakcií (aplikácia Mobilne platby), ale aj funkcionalitou “NFC Prehľad” – bleskové zobrazovanie základných informácii k účtu bez nutnosti prihlásenia sa.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

WebSupport.sk

Aplikácia slúži na rýchle overovanie a registrovanie domén priamo z mobilu. Rovnako však slúži všetkým klientom WebSupportu ako notifikačný systém, kedy upozorňuje klientov o vystavení a zaplatení faktúry. Appka slúži aj ako komunikačný kanál s helpdeskom!

Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma

eVýsledky

Rýchle a najpresnejšie výsledky z 28 športov z viac ako 5000 líg a súťaží z celého sveta. S aplikáciou od eVysledky.com vám už neuniknú žiadne LIVE výsledky alebo štatistiky z vašej obľúbenej súťaže!

Hlavné výhody:
– rýchly a najdôveryhodnejší výsledkový servis z futbalu, hokeja, tenisu a ďalších 25 športov
– záložka LIVE kde môžete sledovať len aktuálne hrané zápasy
– live zápasové štatistiky – napr. fiftín po fiftíne pri tenisových zápasoch
– služba Moje zápasy s možnosťou sledovania vašich obľúbených tímov a súťaží
– možnosť nastaviť si váš obľúbený tím alebo súťaž
– LIVE komentáre pri vybraných futbalových súťažiach
– detailné ligové tabuľky, rozlosovania a turnajové pavúky v slovenčine
– aplikácia je prehľadná a užívateľsky ľahko prístupná

S touto unikátnou aplikáciou môžete sledovať detailné dianie v najlepších európskych ligách ako napr. Premier League, Bundesliga, Primera División alebo Seria A. Spolu pokrývame viac ako 900 futbalových súťaží po celej planéte!

Verzia: 2.26.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.26.0
Aktuálna cena: Zdarma

 

Partneri Android Code 2014

Ďakujeme partnerom za podporu súťaže Android Code 2014:

partneri android code

23.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+