MojAndroid

Superscreen je nový typ tabletu, ktorý nechce zaujať svojimi výkonnými parametrami. Namiesto toho funguje ako rozšírenie pre váš súčasný smartfón, z ktorého malého displeja zrkadlí obsah na veľký. Vďaka tomu máte na tablete k dispozícii všetko to, čo aj na smartfóne. Navyše, výhodou má byť nižšia cena. V predpredaji na Kickstarteri, stojí Superscreen tablet totižto iba 99 dolárov.

Superscreen funguje za pomoci aplikácie, ktorá je dostupná pre Android aj iOS. Tá zabezpečí bezdrôtový prenos obrazu zo smartfónu na tablet. Ten ponúka 9,52-palcový displej s rozlíšením 2560×1600 px, spolu s 4GB RAM a neznámym 4-jadrovým procesorom s taktom 2GHz. Vo výbave nájdete ale aj 5Mpix fotoaparát a 2Mpix prednú kameru, či 6000 mAh batériu a 16GB interné úložisko, ku ktorému však používateľ nemá prístup.

Tento netradičný tablet už na Kickstarteri dosiahol svoju cieľovú čiastku 50-tisíc dolárov, a to len v priebehu niekoľkých hodín. Teraz má spoločnosť, ktorá má tablet vyrobiť na konte už viac ako pol milióna dolárov, čo sa dá v prípade takéhoto projektu považovať za obrovský úspech. Prvé tablety budú dodané až koncom tohto roka v decembri. Otázne ale je, ako sa bude tabletu dariť po ukončení kampane. Konečná cena zariadenia má byť totižto až 299 dolárov, čo nie je práve najmenej. Za túto cenu sú už dostupné viaceré alternatívy v podobe plne vybavených tabletov s Androidom.

Zdroj: Kickstarter

 

22.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+