MojAndroid

Spoločnosť Google je známa tým, že nové technológie prezentuje prostredníctvom stránky Chrome Experiments zaujímavým a niekedy aj zábavným spôsobom. Dobrým príkladom je posledný experiment s názvom, ktorý vám ukáže jedno z využití synchronizácie prehliadača Chrome medzi mobilným zariadením a počítačom v reálnom čase. Na svojom počítači navštívte stránku chrome.com/supersyncsports a na svojom smartfóne alebo tablete s Androidom 4.0 a vyšším stránku g.co/super. Vložte získaný kód pre synchronizáciu a môžete začasť s pretekmi.

Google Super Sport Sync

Svoj smartfón alebo tablet môžete využívať ako ovládač, ktorým riadite hru na obrazovke vášho počítača. Hrať môžete proti počítaču alebo živým protivníkom, ktorých pozvete do hry a súžaží sa v troch rôznych športoch a to plávanie, bicyklovanie a beh. Super Sync Sports používa niekoľko HTML 5 technológií, no primárne je určený na ukážku synchronizácie medzi zariadeniami pomocou WebSockets. Zatiaľ, čo ovládanie nie je úplne perfektné je to naozaj vynikajúci príklad, že táto  technológia má široké využitie.

Zdroj: androidcentral

28.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+