MojAndroid

Aj vy ste jedným z tých, ktorí by radi videli stav svojej batérie v percentách priamo v status bare, no nemáte na svojom Android zariadení root? Nezúfajte! Chlapík z XDA fóra, ktorý vystupuje pod pseudonymom FireZenk už dlhšie pracuje na splnení vášho sna, ktorým sa môže stať aplikácia v beta verzii – Super Status Bar. Ide o aplikáciu, ktorá vám dovoľuje plne si prispôsobiť váš status bar a rolovacie menu.

Aplikácia je zaujímavá hlavne tým, že na jej fungovanie vám netreba root. Umožňuje aj veľké množstvo nastavení, takže každý si príde na svoje. Zmeniť si v status bare môžete – vzhľad hodín, indikátorov pripojenia (Wi-Fi, BT, …), stav signálu siete, ikonu stavu batérie či iné ukazovatele. V nastaveniach máte k dispozícii aj možnosť zmeny fontu či veľkosti písma a dokonca aj jeho farby. Možností, ktoré si môžete nakombinovať je naozaj veľa a je len na vás, ako váš status bar bude vyzerať. Ak vám tieto funkcie nestačia, môžete skúsiť Extended Experience, s ktorým získavate prístup ku skratkám pre prepínanie Wi-Fi, GPS, zvuku a mnohých ďalších funkcií. Okrem toho získate aj funkciu využívajúcu gestá, ktorá dokáže “vyvolať” a ukázať Super Status Bar aj počas spustenej aplikácie.

Nakoľko je táto aplikácie ešte len v testovacej BETA verzii, nemôžeme od nej čakať 100% funkčnosť. Za skúšku však nič nedáte a v prípade, že prídete na nejakú chybu, pošlite svoj feedback autorovi, ktorému to pomôže pri ďalšom vývoji aplikácie.

Ukážka funkcií na videách:

Odkaz na changelog (XDA)

Super stav Bar
FireZenk
Verzia 0.7.6b (21. 10. 2011)
Veľkosť 1,3 MB
2.1+

Zadarmo

27.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+