MojAndroid

Spomalené zábery natočené smartfónmi sú dnes veľmi žiadané a sú ukážkou softvérovej aj hardvérovej vyzretosti výrobcov. Dnes je bežné, že mobilné zariadenia vedia natáčať videá s rýchlosťou 120 prípadne 240 FPS, no to len v menšom rozlíšení 720p. Nový senzor od spoločnosti OmniVision však mení súčasné štandardy a ponúkne možnosť natáčať 240FPS videá už v rozlíšení Full HD.

Nový senzor nesie označenie OV12890 a ponúka rozlíšenie 12 Mpix s relatívne veľkými 1,55 um pixelmi a podporu pre rýchle automatické fázové zaostrovanie či HDR. Rozmery senzoru sú 10×10 mm, vďaka čomu sa zmestí do dnešných modulov fotoaparátov s hrúbkou len 6 mm. Zdá sa teda, že súčasným trendom už nie je zvyšovanie počtu megapixelov, ale začína sa dbať predovšetkým na kvalitu a funkcie. Nový snímač samozrejme dokáže natáčať videá v plnom 12 Mpix rozlíšení so snímkovacou frekvenciou 45 fps, prípadne 4K alebo 2K so 60 fps.

Samozrejme, kvôli nutnosti spracovať veľké množstvo dát, bude snímač potrebovať aj vysoký výpočtový výkon a dostatočnú rýchlosť pamätí. OmniVision OV12890 je teda určený pre high-end zariadenia. V tých by sa mal ale začať objavovať až začiatkom budúceho roka.

Zdroj: androiduathority

 

4.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+