MojAndroid

Záverečné dni D10 v Kalifornii priniesli zaujímavé informácie. Senior viceprezident spoločnosti Google, Sundar Pichai, v rozhovore so Susan Wojcicki potvrdil, že Google Drive by sa mohol dočkať do piatich týždňov verzie v offline režime. Všetky podrobnosti budú predstavené budúci mesiac na Google I/O 2012.

Pri téme prehliadača Chrome sme sa mohli dozvedieť, že tento má už približne tretinový, celosvetový podiel. Vyjadrenie v tomto smere bolo v tom, že prehliadač by sa mohol rozširovať o ďalšie funkcie a mohol by poskytnúť ďalšie služby a servis, ktorý by používatelia mohli využiť.

Na margo operačného systému Android, Sundar povedal:

„Android je veľmi úspešný, môžeme byť naň hrdí. Chystáme zaujímavé kroky v oblasti tabletov. Je veľmi veľa času, ktorý používatelia strávia surfovaním a zaujímavá by mohla byť skúsenosť s cloudom. Predstava, že nemusíte nič inštalovať, alebo ukladať na disk, je veľmi lákavou. Taktiež by bolo zaujímavé, keď by ste prešli z Androidu na Chromebook a nemuseli by ste nič prispôsobovať alebo upravovať. Pri Macbooku a iPhone to tak jednoducho funguje.“

Viac podrobností z roizhovoru môžete získať na adrese uvedenej v zdroji informácie.

Zdroj, foto: Endadget

1.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+