MojAndroid

Sundar Pichai figuruje v spoločnosti Google už od roku 2004 a v marci tohto roka vystriedal Andyho Rubina na pozícii viceprezidenta pre mobilný a digitálny obsah. V súčasnosti má pod palcom oba operačné systémy spoločnosti Google, teda populárny Android i desktopový Chrome OS. Portálu Wired sa so Sundarom podarilo získať rozhovor, v ktorom rozpráva o budúcich plánoch spoločnosti Google v kontexte s oboma platformami.

Sundar pichai plany android

Pravdepodobne najpriaznivejšou správou je, že spoločnosť Google pracuje na zmene toho, akým spôsobom získavajú mobilné zariadenia s Androidom aktualizácie. Aj napriek tomu, že podiel Jelly Beanu neustále narastá, majoritný podiel stále zastáva starší Gingerbread a mnohé aktualizácie sú v nedohľadne. Zdokonalený proces by mohol v budúcnosti odstrániť najväčší dôvod nespokojnosti mnohých používateľov. Mimo témy sme sa dozvedeli aj to, že Sundar vlastní Samsung Galaxy S4 a nikdy nepoužil funkcie sledovania očí. Pôvodný článok od Wired si môžete prečítať kliknutím na tento odkaz.

TIP: Úlohy, problémy a výzvy, ktoré čakajú nového šéfa Androidu, Sundara Pichaia

Ako nový šéf Androidu, čo vidíte ako najväčšiu výzvu?

Ako môžeme pomôcť zlepšiť používateľskú skúsenosť koncových zákazníkov na celom svete, bez zmeny otvorenej povahy Androidu ?

Čo to znamená, keď spoločnosť ako Facebook príde s Home, ktorý mení túto skúsenosť?

Android bol zámerne vytvorený ako prispôsobiteľný. My vítame inovácie. Pokiaľ ide o konkrétny produkt, môj osobný názor na to je, že až čas to ukáže. Pre Marka [Zuckerberg] sú ľudia stredobodom všetkého. Osobne beriem trochu iný prístup. Myslím, že život je mnohostranný: ľudia sú jeho veľkou súčasťou, ale nie stredobodom všetkého.

Je to problémom pre Google, že Samsung je tak dominantný a generuje skoro všetky peniaze na tejto platforme?

Viem, že sa to veľa spomína v médiach. Samsung je skvelý partner pre spoluprácu. V podstate s ním pracujeme na takmer všetkých dôležitých produktoch. Tu je môj Samsung Galaxy S4 [Pichai zdvihne telefón.]

Mnoho ľudí sa sťažujú na proces aktualizácie Androidu. Ako chce Google zabezpečiť, že ho ľudia budú mať aktualizovaný na najnovšiu verziu?

Uvažujeme o tom, ako lepšie zvládnuť aktualizácie Androidu. Vidíme niekoľko spôsobov ako to môžeme urobiť, ale je ešte príliš skoro. Komunikujeme s našimi partnermi a pracujeme na tom. Potrebujeme čas aby sme prišli na mechanizmus procesu, ale je to určite oblasť zamerania pre mňa a pre môj tím.

Aká je budúcnosť hardvéru pod značkou Googlu ?

Uvidíte pokračovanie toho, čo sme sa snažili robiť s Nexusom a Chromebookmi. Všetky hardvérové ​​projekty robíme v snahe tlačiť  ekosystém ešte viac dopredu.

Zdroj: wired foto: dailytech

14.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+