MojAndroid

Kórea Herald priniesol správu, že odomykací mechanizmus Samsungu Galaxy Nexus nie je ťažiskom súdneho podania spoločnosti Apple.

Galaxy Nexus bol prvotne pomenovaný v danom spore 20. januára na blogu Floriana Mullera FOSS Patents. Bližšie nešepecifikovaný zdroj zo spoločnosti Samsung vyhlásil pre Kórea Herald, že vlajková loď spoločnosti Google s Androidom 4.0 nie je predmetom žaloby zo strany Apple, ktoré by mali porušovať odomykací patent.

“Uskutočnili sme rokovania so spoločnosťou Apple o danom odomykacom patente a novom spore, ktorý vznikol minulý týždeň v piatok a v rámci série produktov radu Galaxy, za ktoré na nás padlo obvinenie. Zistili sme, že Galaxy Nexus nie je v zozname zariadení, ktoré sú na zozname v tomto spore,“ vyhlásil zástupca spoločnosti.

Odomykací mechanizmus na Samsung Galaxy Nexus, je priamo súvisiaci s operačným systémom Android 4.0 a nie je to špecifická funkcia zariadení od spoločnosti Samsung. Rozdiel môžete už na pohľad vidieť na obrázku, a aj samotný mechanizmus je odlišný. Kým pri Androide máte pred sebou prstenec, ktorým potiahnutím doľava zapnete fotoaparát, alebo naopak doprava, odomknete obrazovku, iOS má tlačidlo, ktorým keď potiahnete doprava cez celú šírku obrazovky  odomknete obrazovku. Na prvý pohľad je tu badateľný rozdiel, aj keď možno Apple po oblých tvaroch, si následne patentuje aj „svetové strany“.

Zdroj: koreaherald.com Foto: androidcentral.com

26.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+