MojAndroid

Spor medzi spoločnosťami Apple a Samsung sa ťahá pomerne dosť dlho a hlavným aktérom je v tomto prípade Samsung Galaxy Tab od spoločnosti Samsung. Výsledky v rôznych krajinách pre spoločnosť Apple sú rozporuplné, a zatiaľ, čo v USA Apple boduje, vo Veľkej Británii sa spoločnosti Apple až tak nedarí. Posledné rozhodnutie súdu hovorí o tom, že spoločnosť Apple musí spísať prehlásenie, v ktorom dá verejne najavo, že Samsung pri výrobe svojho Samsung Galaxy Tab nekopíroval a nijako neohrozoval patenty spoločnosti Apple týmto Android zariadením.

Apple bude musieť toto vyhlásenie umiestniť na britskej verzii svojej stránky a bude tam musieť zotrvať šesť mesiacov. Taktiež počas zobrazovania všetkých reklám na svoje produkty bude musieť podobné vyhlásenie Apple, o nevinne spoločnosti Samsung, umiestniť počas ich zobrazovania, resp. vysielania.

Isto si pamätáte vyhlásenie súdu, podľa ktorého produkt od spoločnosti Samsung „nie je tak cool“, ako produkt od spoločnosti Apple. Išlo hlavne o dizajn, ktorý bol sporom celého procesu. Napriek tomuto „srdcervúcemu vyhláseniu“, nakoniec pre spoločnosť Samsung proces vo Veľkej Británii dopadol dobre a teda minimálne v tejto krajine, „si spotrebitelia produkty od spoločnosti Apple a Samsung na základe dizajnu nepletú“ .

Samsung k celej záležitosti, na okraj spoločnosti Apple, vyhlásil: „Apple má nadmerné právne nároky na všeobecné vzory.“

Zdroj, foto: Bloomberg, Redmond Pie, PocketNow

Samsung Galaxy Tab 10.1

Android 3.0 (Honeycomb)10,1''
1 GHz Tegra 21280 x 800
1 GB3MPx
16/32/64 GBHD 720p (1280 x 720 bodů)

Samsung Galaxy Tab 8.9

Android 3.0 (Honeycomb)8,9''
1 GHz Tegra 2480 x 800
1 GB3MPx
16 GB nebo 32 GBHD 720p (1280 x 720 bodů)

19.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+