MojAndroid

Obchod Google Play pôvodne nazývaný Android Market nemal v začiatkoch obrovské počty kvalitných herných titulov a ich počty stiahnutí sa nepohybovali v sto miliónových počtoch. Z počiatku bola uprednostňovaná hernými štúdiami platforma iOS, ale v posledných rokoch je už ponuka kvalitných hier rovnaká a predaj hier na oboch platformách predbehol predaj hier na PC a konzolách. Dnes je už bežná vec, že kvalitná bezplatná hra má v obchode Google Play niekoľko desiatok miliónov stiahnutí. Teraz sa ale objavila prvá mobilná hra, ktorá v obchode Play prekonala hranicu miliardy stiahnutí. Je ňou platformovka Subway Surfers.

Náš tip
Hra Westworld podľa seriálu z HBO príde už čoskoro na Android

Historický úspech pre tvorcov hry

Jeden z developerov hry Kiloo, respektíve jeho CEO Jacob Møller vraví:

Sme nadšení, že sme najúspešnejšou hrou na svete na platforme Google Play. Prekonanie jednej miliardy sťahovaní je historickým úspechom. V tomto prípade bola história napísaná talentovaným tímom vývojárov a fantastickou spoluprácou medzi SYBO a Kiloom.

Do jednej miliardy nie sú započítané opätovné stiahnutia toho istého používateľa na tom istom Android zariadení, takže sa jedna o skutočne obdivuhodný míľnik.

Temple Run v modernejšom háve

Samotná hra z roku 2012 je variáciou na známu hru Temple Run. Hrdinom hry je mladý chlapec, ktorý bol odhalený strážnikom pri sprejovaní železničných vozňov a teraz musí pred ním a jeho psom utekať po trati. V peknej 3D grafike je vašou úlohou smerovať chlapca (prípadne inú postavu), tak aby nevrazil do prekážok, čo by malo za následok, že ho strážnik doženie. Musíte pred prekážkami poskakovať do strán, skrčiť sa a podliezť prípadne cez ne preskočiť. Počas behu zbierate aj mince, čo vám vylepšuje skóre. Čím dlhšie a ďalej dobehnete, tým máte vyššie skóre. To si neskôr môžete porovnať aj s inými hráčmi a to dokonca vrámci vašej krajiny teda aj Slovenska. Hra je zdarma.

Verzia: 1.85.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.85.0
Aktuálna cena: Zdarma

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+