MojAndroid

Ani vy neviete, ktorý smartfón a ktorý procesor si vybrať? Je lepšie dvojjadro, alebo štvorjadro? Odpoveďou vám môže byť test procesorov a ich výkonov, ktorý uskutočnila redakcia portálu PhoneArena. V testoch sa objavili zariadenia ako LG Optimus G s procesorom Snapdragon S4 Pro, Samsung Galaxy S III s procesorom Exynos 4412, LG Optimus 4X HD s procesorom NVIDIA Tegra 3 a Huawei Ascend D quad XL  s vlastným procesorom K3V2 so štyrmi jadrami.

Samozrejme, existujú na trhu aj zariadenia ako HTC One X+ alebo pretaktovaný procesor Exynos 4412 v Samsung Galaxy Note II, ktoré majú procesory vo výkonnejších hladinách – štvorjadrový HTC One X+ s frekvenciou 1,7 GHz  a 4-jadrový Galaxy Note II s taktom 1,6 GHz. Ich zvýšenie výkonu je len nepatrné oproti testovaným procesorom. Výsledky v jednotlivých zariadení v benchmarkoch si môžete pozrieť v nasledujúcom videu:

Zdroj: PhoneArena

23.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+