MojAndroid

K jedným z najčastejších úkonov, ktoré robíme so svojim Android smartfónom patrí nepochybne aj telefonovanie. Niektorí používatelia využívajú pre vytočenie čísla kontaktu dialer, iní zas ikonu kontaktu umiestnenú na ploche. V každom prípade sa však pred samotným zavolaním musíte prekliknúť. Poznáme však aj elegantnejší a rýchlejší spôsob ako zavolať vybraným osobám a  tým je použitie aplikácie/widgetu od českého vývojára Jana Rychtáře, s názvom Stylish Quick Call Widget.

Stylish Quick Call Widget

Widget môže nadobúdať štyri rôzne veľkosti 1×1 ( jeden kontakt), 2×2  (jeden kontakt ), 4×1 (štyri kontakty) alebo 2×2 (štyri kontakty). Rozmery widgetov 2×2 sú však dostupné len v platenej verzii. Pri pridávaní widgetu môžete jednotlivým poliam priradiť kontakt z telefónneho zoznamu, pričom vlastný obrázok je možné vybrať aj z galérie alebo z niekoľkých dostupných ikon priamo v aplikácii. Nastaviť môžete zobrazenie a umiestnenie mena, či jeho farbu. K dispozícii je aj možnosť doplniť pozadie, nastaviť veľkosť, vybrať jeho tvar z niekoľkých dostupných vzorov. Vo free verzii sa nachádzajú len dva: štvorec a kruh. Zakúpením Pro verzie však získate ďalšie, čím sa ich počet rozšíri na 14. V Pro verzii sú k dispozícii aj rôzne ikony akcií pre volanie a posielanie SMS.

Stylish Quick Call Widget_1 Stylish Quick Call Widget_3 Stylish Quick Call Widget_2

Pri widgete s viacerými kontaktami, poteší možnosť súčasného nastavenia. Jednotlivým poliam tak môžete nastaviť vyššie spomínané parametre bez toho, aby ste museli tie isté položky zadávať osobitne pre každý kontakt. Okrem telefonovania môžete v aplikácii nastaviť aj rýchly prístup k SMS. Aplikácia Stylish Quick Call Widget je na Google Play dostupná ako free alebo pro verzia. Pro verzia sa dá zakúpiť za 1,66€.

Stylish Quick Call Widget_5 Stylish Quick Call Widget_4

Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: 1,69 €
Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: 1,69 €

Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma

 

5.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+