MojAndroid

Už máme oficiálne štatistiky od operátora 4ka, ktoré hovoria o tom, koľko štvorkári prevolali, predátovali a preesemeskovali. Okrem toho, získala 4ka desiatky tisíc nových zákazníkov, čo samozrejme dopomohlo rekordom. Zdrojom je oficiálna tlačová správa 4ky.

Štvorkári trávili Silvester hlavne na internete

Štvorka hlási, že už má vyše 600 tisíc používateľov. Vzhľadom na to, že dáta a volania od Štvorky patria k najnižším na trhu, môžu používatelia dátovať a volať ešte viac. Navyše je tradíciou posielať novoročné blahoželania a SMS-ky, takže prevádzka v sieti automaticky stúpla. V číslach to znamená viac ako 2,77 milióna hovorov, 1,31 milióna SMS správ a 146,9 TB dát.

„Novoročná prevádzka je pre nás benchmarkom, podľa ktorého môžeme povedať, že naši zákazníci strávili Silvester s mobilným telefónom v rukách, či už volali svojim blízkym, písali novoročné vinše, pozerali internetovú TV v mobile, alebo sledovali a zdieľali posledné okamžiky roka 2021 a tie prvé z roku 2022 na sociálnych sieťach. Maximum hovorov sa uskutočnilo medzi polnocou a jednou hodinou ráno, pričom objem hlasovej prevádzky v prvú hodinu po polnoci, voči hodine pred polnocou dosiahol až 5,22 násobok. Absolútnu špičku volaní sme zaznamenali na Nový rok 15 minút po polnoci. Pre zaujímavosť, nárast hlasovej prevádzky bol až 27-násobný oproti rovnakému času 15 minút po polnoci na Silvestra. Taktiež SMS prevádzka narástla až 4,5 násobne počas prvej hodiny po polnoci oproti priemeru počas predošlého dňa“ povedal Patrik Kollaroci, technický riaditeľ 4ka.

Počet SMS správ teda v porovnaní s rovnakým obdobím min. roka stúpol o 3 %, to aj napriek tomu, že trend posielania SMS správ upadá. Priemerná dĺžka hovorov bola 118 sekúnd a ich počet taktiež vzrástol o 9,6 %. Objem prenesených dát stúpol počas Silvestra o 12,7 %.

Náš tip
Samsung Galaxy S22 Ultra bude vyzerať presne ako Galaxy Note
2.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+