MojAndroid

Spoločnosť Rockchip nemusí dlho zaostávať za takými hráčmi na poli procesorov pre mobilné zariadenia ako je NVIDIA, Qualcomm, Texas Instruments a už čoskoro sa môžeme tešiť na ďalšie štvorjadrové kúsky, tentoraz práve od tejto spoločnosti. Rockchip sa usiluje o zvýšenie štandardov v roku 2012 a okrem vylepšeného Cortex A9 dual-core sa môžeme tešiť tento rok v treťom štvrťroku aj na jadrá štyri.

Nový štvorjadrový procesor by mal mať označenie RK32xx a zatiaľ nie sú známe ďalšie podrobnosti o tomto hardvérovom kúsku. Jediné, čo je jasné, sú štyri jadrá. Momentálne máme na trhu procesory so štyrmi jadrami od spoločnosti NVIDIA (Tegra 3), Qualcomm. Texas Instruments, Samsung a najnovšie teda aj Rochchip štvorjadrové procesory by sa mali objaviť v priebehu roku 2012.

Procesory Rockchip sú lacnejšou alternatívou k ostatným výrobcom procesorov, no to, že ich cena je nižšia, neznamená automaticky aj nižšiu kvalitu. Rockchip sa snaží dohodnúť so spoločnosťou Google na podpore ich procesorov a plnému prístupu do Google Play Store a podporu ďalších Google aplikácií.

Zdroj, foto: Liliputing

16.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+