MojAndroid

Google ľuďom po celom svete sprístupňuje miesta, ktoré by pravdepodobne nikdy v živote nemohli vidieť na vlastné oči. Virtuálna prechádzka v podobe služby Street View neponúka len pohľad na krásy našej planéty, ale aj na zaujímavé miesta vytvorené človekom. Google za účelom získavania unikátnych záberov používa niekoľko zariadení, vrátane špeciálne upravených Street View automobilov, trojkoliek alebo ruksakov Street View Trekker.  Nie všetky zákutia je však možné zmapovať. Zemsky povrch je jednoducho príliš veľký na to, aby ho Google mohol pokryť touto unikátnou službou. A tu prichádzate na rad vy!

google

Google sprístupnil novú funkciu, ktorá umožní vytvoriť Street View vlastných miest. K tomuto účelu využíva 360-stupňových fotografií PhotoSphere, ktoré sa dajú vytvárať pomocou fotoaparátu nachádzajúceho sa na čistom Androide od verzie 4.2 Jelly Bean. Nainštalovať ju však môžete aj na zariadenia s nadstavbami výrobcov. Panoramatické zábery PhotoSphere bolo možné uplaodovať na servery Googlu už dávnejšie, až teraz si z nich však vytvoríte vlastnú virtuálnu prechádzku po miestach, ktoré milujete. Navyše, môžete sa s nimi podeliť aj s ostatnými.

Nástroj vydaný Googlom umožňuje pospájať PhotoSphere panorámy do jednej interaktívnej mapy. Pohybovať sa môžete z jedného bodu do druhého, v ponuke sú rovnaké funkcie ako na Street View. Vyfotografované miesta tak môžete jednoducho približovať alebo meniť pri nich uhol pohľadu. S vytváraním vlastných Street View môžete začať na stránkach spoločnosti s názvom Views. Po uploadnutí a výbere požadovaných sférických panorám, môžete využiť nový nástroj.

Zdroj: google

10.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+