MojAndroid

Ak zvynete počúvať hudbu cez Youtube, no je pre vás trochu otravné prepínať si popri práci jednotlivé karty, potom máme pre vás jeden tip. Nazýva sa Streamus a nejde síce o úplnú novinku, no jej efektivita je pomerne slušná a inštalácia jednoduchá, tak prečo sa nezoznámiť. Je to open-source rozšírenie prehliadaču Chrome, ktoré vám nie len uľahčí počúvanie hudby z Youtube, ale vyhľadávanie dokonca i skráti o niekoľko klikov. Pridáva a vyhľadáva hudbu z Youtube bez toho, že by ste samotnú kartu s Youtube vôbec museli otvoriť. Najskôr si nainštalujte samotný doplnok TU.

1. Po nainštalovaní sa vám ikona Streamusu objaví vpravo hore na lište. Môžete si ju vyložiť samostatne, alebo sa vám otvorí po rozkliknutí.

Streamus

2. Streamus vyzerá po rozkliknutí pomerne prázdno, takže čaká už len na vás, aby ste sa do toho pustili. Kliknete na ikonu vyhľadávania a rovno píšete názov pesničky.

Streamus1

3. Podobne ako v Youtube vám dáva Streamus možnosti spájajúce sa s hľadaným výrazom. Vybrať si môžete aj viacero skladieb naraz a hromadne ich presunúť do playlistu.

Streamus2

4. V hornej ovládacej lište Streamusu už potom len stlačíte play a počúvate jednu pieseň za druhou.

Streamus3

5. Okrem iného si tu môžete vytvoriť aj Playlisty, stačí kliknúť na ikonu v ľavom hornom rohu, pomenovať ho a nahádzať tam svoje hudobné želania. Je tu však aj možnosť pridať celú URL adresu videa či Youtube kanála.

Streamus6

6. Rozšírenie Streamus podporuje viacero klávesových skratiek, ktoré uľahčia prácu s ním. Stačí ísť na chrome://rozšírenia a zrolovať sa na spodnú časť nastavení.

Streamus_shortcuts

7. Ďalšou zaujímavou funkcionalitou je to, že hudbu hľadáte už len pomocou otvorenia nového okna, do ktorého napíšete Streamus a hneď za to názov skladby či umelca. V prehliadači sa vám zobrazia možnosti ako pri vyhľadávaní, z ktorých sa skladba po kliknutí automaticky spustí. Netreba tak strácať čas hľadaním hudby priamo na Youtube.

Streamus7

Ozaj, Streamus tiež dáva, podobne ako YouTube, návrhy na podobné videá na základe toho, čo ste počúvali. Tak smelo do toho.

Zdroj: streamus

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+