MojAndroid

Nemáte už čo pozerať? Tak vás možno poteší nová streamovacia služba Globoplay, ktorá ohlásila príchod do Európy. Tá bude mať síce silnú konkurenciu v podobe Netflixu, prichádzajúceho Disney+, či HBO Max (spolu s HBO Go) alebo Amazon Prime. Avšak Globoplay je služba s výnimočným zameraním. Ako prvý sa téme na Slovensku venoval FonTech.

Globoplay

Aká bude nová streamovacia služba Globoplay?

Globoplay je podľa Wikipédie brazílska streamovacia platforma, ktorá vznikla v roku 2015. V Brazílii zožala veľký úspech, v roku 2020 ju už sledovalo viac než 20 miliónov predplatiteľov a stala sa tak najpopulárnejšou streamovaciou platformou. Jej zameraním je jeden druh obsahu – telenovely. Aj napriek takémuto úzkemu zameraniu sa jej nesmierne darí.

Podľa Digital TV Europe začala tento mesiac poskytovať svoje služby aj v Spojených štátoch za mesačný poplatok 13,99 dolárov. Globoplay vo veľkom využíva partnerstvá a rád si dokonca s niektorými krajinami vymieňa obsah. Napríklad naše slovenské Voyo by im vedelo poskytnúť Farmu, kým Voyo by získalo nejaký ich seriál. V takomto štýle by totiž mali prísť do Európy v prvej fáze – ako dodávateľ obsahu pre tuzemské streamovacie služby.

Kedy by mohli prísť do Európy naplno? Riaditeľ spoločnosti Globo, Raphael Corrêa Netto dodáva:

“Keď sa podľa našich plánov usadíme a vyvinieme v Spojených štátoch, chytíme sa veľkých príležitostí v Európe a v Japonsku.”

Globoplay by bol následne dostupný ako aplikácia pre Android, Android TV alebo Chromecast.

Náš tip
Discovery Plus: Všetko o novej streamovacej službe
27.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+