MojAndroid

Žáner strategických hier je väčšinou medzi Android hráčmi populárny. Nie je preto divu, že sa developeri snažia vymýšľať stále niečo nové, čo by malo prvky stratégie a pritom by to bolo odlišné od už predstavených titulov. To sa bravúrne podarilo autorom novej Android hry AntHill, ktorá prináša príbeh mraveniska, ktoré musíte ochrániť.

 anthill-main

AntHill je čerstvou novinkou medzi strategickými hrami. Vašou úlohou je ovládať rôzne typy mravcov zo svojho mraveniska tak, aby dokázali odolať nepriateľským vlnám prichádzajúcich chrobákov, pričom sa snažíte nahrať čo najvyššie skóre. V hre existuje aj spojenie s prírodou vo forme pracujúcich mravcov, ktorí napríklad zháňajú potrebný materiál pre stavanie mraveniska, avšak natrafíme aj na “ľudské vlastnosti”, nakoľko sa v hre vyskytujú aj špeciálne mravce vyzbrojené všakovakými zbraňami a bombami, ktoré bojujú priamo z prichádzajúcimi chrobákmi.

Celkovo je táto hra spracovaná veľmi pekne, prináša krásnu grafiku a tešiť sa môžete aj na niekoľko naozaj premyslených vychytávok. Samotné mravce ovládate dotykom, ktorým nakreslíte na zemi feromónovú trasu, ktorú budú nasledovať. Stretnete sa tu však aj s prvkami klasickej stratégie a boj s chrobákmi nebude taký ľahký, ako sa zdá. Menu hry je spracované veľmi prehľadne a intuitívne, prevládajú gestá a nenáročné ovládanie a nastavenia.

Hra AntHill je na Google Play dostupná v dvoch verziách. V Lite verzii si zahráte s mravcami len oklieštenú hru, pričom nebudete schopní hrať Infinity mód (dookola sa opakujúce útoky chrobákov, kde je úlohou získať čo najvyššie skóre) a zabudnúť môžete aj na niekoľko typov nepriateľských chrobákov. Naopak, budete musieť vystáť reklamu. Ak si však za hru zaplatíte 1,73 EUR, budete si môcť užiť všetky jej vlastnosti a výhody. Odkazy na stiahnutie prikladáme nižšie.

20.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+