MojAndroid

Populárna americká internetová televízia Netflix si získala popularitu nielen distribúciou filmov svetových filmových štúdií ale aj vlastnou tvorbou. Okrem niekoľkých vysoko rozpočtových filmov ako Bright alebo najnovší Outlaw King (nepriame pokračovanie príbehu Statočného srdca), vytvoril Netflix aj viacero úspešných seriálov ako Narcos, Peaky Blinders, Daredevil alebo House of Cards. Jedným z najvýraznejších bol ale určite aj mysteriózny seriál Starnger Things. Ten sa na budúci rok dočká svojej tretej série a ešte predtým mobilnej hry na všetkých platformách. Upozorňuje na to jeden z twitterových účtov Netflixu.

Hru vytvorí developer BonusXP, ktorý ma na svedomí aj predošlú hru Stranger Things: The Game. Princíp hry ostane zachovaný. Opäť sa v dvojrozmernej izometrickej akčnej adventúre s 8-bitovou pixel grafikou zhostíte role jednej z viacerých postáv seriálu a pôjdete zlikvidovať monštrá z inej dimenzie. Vo videoukážke sú tými postavami šerif Hopper a Joyce. Samotný seriál je poctou sci-fi a horror filmom z 80. rokov a dokonale kopíruje ich atmosféru. Dej sa točí okolo partie detí, ktoré s pomocou dievčaťa menom Eleven s telekinetickými schopnosťami bojujú proti príšere s inej dimenzie, ktorá do našej reality prešla cez bránu vytvorenú tajným vládnym projektom.

10.12.2018
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+