MojAndroid

Bezdrôtové slúchadlá sú bez pochýb skvelým vynálezom. Ich obľúbenosť je zapríčinená jednoduchosťou používania, relatívne dobrou dostupnosťou a vplyv malo jednoznačne aj postupné odstraňovanie 3,5 mm jack konektorov zo smartfónov. Bezdrôtová alternatíva je tak najčastejšou voľbou pre mnohých poslucháčov hudby. Takzvané TWS (True Wireless) slúchadlá, ktoré nie sú medzi sebou prepojené káblom a nabíjajú sa v puzdre, je však veľmi ľahké stratiť. Určite sa medzi vami nájdu takí, ktorým nešťastne vypadlo jedno slúchadlo z ucha alebo sa niekde zatúlalo. V takom prípade vám ostane len jedno funkčné slúchadlo. Čo sa dá v takejto situácii robiť?

Stratené bezdrôtové Bluetooth slúchadlo: náhrada je možná

Najpodstatnejší faktor bude pravdepodobne zohrávať značka vašich slúchadiel. Niektorí výrobcovia totiž predávajú náhradné slúchadlá separátne. Príkladom je napríklad Apple s ich AirPods alebo Samsung so slúchadlami Galaxy Buds. Stačí googliť a dostanete rozličné výsledky. Ak ste stratili slúchadlo značky Samsung, môžete si zaobstarať náhradné a spárovať ho podľa návodu na oficiálnej stránke výrobcu s vašim puzdrom a s druhým slúchadlom. V skratke je potrebné obidve slúchadlá vložiť do puzdra, podržať prst na ich dotykovej plôške po dobu siedmich sekúnd a môžete ďalej fungovať.

Samsung Galaxy Buds2 Pro
Samsung Galaxy Buds2 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V prípade Apple AirPods je taktiež možné zakúpiť náhradný kus, avšak v tomto prípade je potrebný klásť väčší dôraz na zdroj, odkiaľ slúchadlo zakúpite. Apple AirPods sú totiž často predmetom falšovania. Oficiálny náhradný kus tiež nemusí byť najlacnejší, avšak ide stále o lacnejšiu voľbu, ako kúpa úplne nových slúchadiel.

Apple AirPods Pro
Apple AirPods Pro 2 | Zdroj: Apple.com

Vyhľadávanie náhradného kusu už môže byť zložitejšie

Pokiaľ ide o iné značky, je dobré sa oboznámiť si ich konkrétnym riešením pre daný problém. Pozreli sme sa napríklad na OnePlus. Táto firma píše, že v prípade straty jedného zo slúchadiel je potrebné prejsť na stránku podpory a kontaktovať ich personál. Niečo podobné zrejme platí aj pre ďalšiu dcérsku značku Realme.

Sony WF-1000XM5
Sony WF-1000XM5 | Zdroj: Sony

Japonský gigant Sony informuje, že v prípade straty slúchadla je potrebné kontaktovať autorizované servisné centrum a dohodnúť sa na zaslaní náhrady. Nabíjacie puzdro môže byť predávané aj inými obchodníkmi a môžete si ho zakúpiť bez potreby komunikácie so servisným strediskom.

JBL Wave 200TWS čierne
JBL Wave 200TWS | Zdroj: Heureka.sk

V prípade straty JBL slúchadla je postup pre náhradu strateného slúchadla vysvetlený v tomto videu. Nájsť náhradný kus je však minimálne v našich končinách celkom náročné. Ak ste stratili slúchadlo značky Nothing, kontaktuje ich zákaznícku podporu prostredníctvom tejto stránky.

Nothing Ear (a)
Nothing Ear (a) | Zdroj: Tomáš Kanálik

Vo všeobecnosti je náhrada jedného slúchadla vo väčšine prípadov možná. Náročnejšie je už vyhľadávanie náhradného kusu. Náhradu pre známe modely je možné získať aj na slovenských e-shopoch, no ďalšie značky si vyžadujú kontaktovanie zákazníckej podpory. Spárovanie náhradného kusu už potom býva tou jednoduchšou záležitosťou. Ak sme vami vlastnenú značku nespomenuli, sme si takmer istí, že informácie nájdete googlením, či už vyhľadávaním informácií priamo na stránke výrobcu alebo prezeraním používateľských diskusií.

Náš tip
Ako fungujú Apple Watch s eSIM a O2 Paušálom
26.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+