MojAndroid

Podľa predbežných čísiel analytickej firmy App Annie vzrástol počet stiahnutých aplikácií v roku 2018 na 113 miliárd, čo je 10% nárast oproti predošlému roku. V tomto čísle sú započítané stiahnutia z obchodu App Store spoločnosti Apple a obchodu Play spoločnosti Google k 15. decembru. Používatelia mobilných zariadení v nich minuli až 76 miliárd dolárov. Vo väčšine prípadov sa jednalo o mobilné hry. Priemerný používateľ smartfónu strávil používaním aplikácií 3 hodiny denne. Oproti minulému roku sa jedna o 10% nárast.

Najsťahovanejšou aplikáciou bol Facebook Messenger. Nasleduje oficiálna aplikácia Facebook a WhatsApp Messenger. Najsťahovanejšou hrou nebol populárny PUBG Mobile, ale Helix Jump. PUBG Mobile sa umiestnil až na 3. mieste za hrou Subway Surfers. Najviac peňazí utratili používatelia v aplikácii televíznej streamovacej služby Netflix. Nasleduje aplikácia zoznamovacej služby Tinder a čínska streamovacia služba Tencent video. V mobilnej hre Fate/Grand Order bolo minutých najviac peňazí cez in-app platby. Populárny Pokemón Go skončil až na 7. mieste.

Náš tip
Google behom jedného týždňa odstránil milióny hodnotení v obchode Google Play
26.12.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+