MojAndroid

Spoluzakladateľ spoločnosti Apple Steve Wozniak už dlhšie skúšal používať rôzne nositeľné zariadenia, medzi ktorými bolo aj niekoľko modelov inteligentných hodiniek. Čo sa tejto kategórie inteligentných zariadení týka, Woz ostáva skeptický. Na adresu hodiniek Samsung Galaxy Gear sa dokonca vyjadril tak, že ich musel vyhodiť už po pol dni používania.

Podľa všetkého Woz neuznáva funkcie, ktoré obsahujú aktuálne modely na trhu. Oveľa viac by sa mu páčili hodinky, ktoré by slúžili ako samostatné zariadenie a nie iba akýsi doplnok k smartfónu. Aktuálne používa Wozniak hodinky Martian, čo sú v podstate mechanické hodinky s malou notifikačnou lištou. Za svoju najhoršiu skúsenosť s inteligentnými hodinkami však označil Galaxy Gear od Samsungu, ktoré mal na ruke iba pol dňa a následne ich hneď predal na eBay, pričom ich označil za úplne bezcenné.

Galaxy-Gear_001_Front_Mocha-Gray

Na druhej strane, Woz je fanúšikom Google Glass. Povedal, že mal s nimi veľmi dobré skúsenosti, ale že si nie je istý, či by takéto zariadenie uspelo u väčšiny používateľov. Napokon dodal, že dobré hodinky by podľa neho mali mať väčší displej a kvalitnejší reproduktor, čo boli vlastnosti, ktoré u Galaxy Gear nenašiel. Doposiaľ však nevidel žiadne iné inteligentné hodinky, ktoré by boli podľa neho na dostatočne vysokej úrovni a dúfa, že to napraví Apple s pripravovanými iWatch. Woz sa nevyjadril na adresu nových modelov hodiniek s Android Wear, pravdepodobne však ešte nemal čas ich vyskúšať. Uvidíme, čo povie na hodinky Moto 360, ktoré síce ešte nie sú dostupné, no aj tak už zožali obrovský úspech.

Zdroj: BGR via phoneArena

3.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+