MojAndroid

Steve Wozniak, jeden zo spoluzakladateľov Apple, si neberie servítku pred ústa ani v prípade kritiky na jeho bývalú spoločnosť. Najnovšie kritizuje rozhodnutie, že nový iPhone 7 nebude mať štandardný 3,5 mm audio jack. Aspoň ten je teda predmetom mnohých špekulácií o pripravovanej novinke cupertínskej spoločnosti. Steve Wozniak si však nemyslí, že je to dobrý nápad.

Podľa Steva sa na Apple vznesie vlna kritiky a nevôle zo strany jeho fanúšikov. Veď si len predstavte. Máte kúpené drahé a kvalitne hrajúce slúchadlá s 3,5 mm audio jackom a pri prechode na iPhone 7 ich budete musieť buď odložiť, predať, alebo si zakúpiť ďalšiu redukciu – predpokladáme, že tá, tak ako to je u Apple zvykom, nebude súčasťou balenia a tiež nebude úplne lacnou záležitosťou. Nehovoriac o tom, že medzi slúchadlami a mobilom budete musieť mať ďalší kus zbytočného príslušenstva. Prechod z 3,5 mm konetktora na tzv. Lightning port, by podľa Wozniaka dával zmysel možno vtedy, keby súčasná Bluetooth technológia umožňovala prenos audia vo vysokom rozlíšení a bez dodatočnej kompresie. Podľa nás však prechod na nový štandard, aspoň do budúcnosti, zmysel má. Otázne je, či rozhodnutie nepoužiť 3,5 mm audio jack neprišlo príliš skoro.

Náš tip
Intel: Tradičný 3,5 mm audio jack by malo nahradiť USB-C

Steve Wozniak tiež apeluje na to, aby Apple prestal používať vlastný typ konektora a prešiel na stále rozšírenejší USB typu C. Ten je prítomný aj v Nexuse 5X, ktorý aj vďaka tomu patrí medzi jeho najobľúbenejšie smartfóny.

Nexus_5X_recenzia-9

 

Zdroj: phonearena

25.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+