MojAndroid

Steve Wozniak je v technologickom svete veľmi známou osobnosťou. A to nielen vďaka tomu, že je jedným zo zakladateľov spoločnosti Apple, ale aj jeho výrokmi, ktoré ho niekedy stavajú práve na konkurenčnú stranu. Ešte v novembri minulého roka sa nechal počuť, že Apple a Google by mali spolupracovať, dnes v rozhovore s Wired vyjadril svoje presvedčenie o tom, že výrobca iPhonov by mal vyrobiť smartfón s Androidom.

 apple

Podľa jeho slov, Applu nič nebráni tomu, aby Android smartfóny vyrábal. “Neexistuje nič čo by mohlo Apple držať mimo trhu s Android smartfónmi … Mohli by sme hrať na dvoch frontoch v rovnakom čase,” povedal Wozniak. Ide nepochybne o zaujímavú myšlienku, ktorá však pri súčasnej politike spoločnosti nemá veľkú budúcnosť. Pochybujem, že by Apple v blízkej dobe mohol niekedy začať používať konkurenčný OS, ktorý sa celou silou snaží potopiť. Aspoň taký odkaz zanechal zosnulý Steve Jobs, ktorý bol proti Androidu “ochotný viesť aj nukleárnu vojnu…“

Mohli by sme (Apple) konkurovať veľmi dobre. Ľudia milujú vzácny vzhľad a štýl, ktorý oproti iným Android výrobcov vkladáme do našich produktov.” povededal v rozhovore Steve Wozniak. Hoci musím uznať, že Apple vyrába nepochybne dizajnovo aj technicky veľmi vyspelé zariadenia, nesúhlasím s tým, že Android smartfóny nie sú štýlové. Napríklad za zlomok ceny iPhonu môžete mať veľmi kvalitne spracovaný Huawei Ascend P6, ale aj hliníkový HTC One.

Zdroj: engadget

7.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+