MojAndroid

„Ak vidíte stylus, vyhoďťe ho,” vypovedal pred niekoľkými rokmi Steve Jobs, a naznačil, kadiaľ sa bude uberať svet tabletov a smartfónov. Zdá sa však, že Steve Jobs sa v tomto vizionárskom pohľade na budúcnosť tabletov a smartfónov zmýlil, pretože „stylus“ sa opäť dostáva do módy a podporujú ho nielen hardvérové zariadenia, ale aj množstvo aplikácií, ktoré sú prispôsobené na použitie „s kresliacim perom“.

Jedným z populárnych zariadení, ktoré používajú stylus je Samsung Galaxy Note a popularita sa odzrkadľuje napríklad pri stiahnutiach niektorých aplikácií, ktoré sú prednostne určené na použitie s kresliacim perom. Takou aplikáciou je napríklad „Draw Something“, ktorá zaznamenala 20 miliónov stiahnutí iba za 5 týždňov.

Podpora ďalších aplikácií pre zariadenia so stylusom podporuje popularitu zariadení ako Samsung Galaxy Note samotných.

Len Samsung Galaxy Note s 5,3 palcovým displejom sa zatiaľ ustálil na hodnote 5 miliónov predaných kusov, čo ukazuje, že zariadenia so stylusom nie sú z doby kamennej, ale naopak, prežívajú novú renesančnú dobu a opätovnú popularitu.

Aký je váš názor, používate stylus vo svojom zariadení?

Zdroj: Androidauthority.com

2.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+