MojAndroid

Steve Ballmer, CEO spoločnosti Microsoft má na niektoré veci naozaj priame názory, ktoré si nenecháva len pre seba. Počas jedného z posledných rozhovorov, ktorý poskytol, nenechal na konkurenčných operačných systémoch „ani nitku suchú“ a ostro sa vyjadroval najmä na adresu operačného systému Android.

Kritika konkurencie z úst Stevea Ballmera na LinkedIn zasiahla najmä Android. Od stratégie pre Windows Phone 8 Ballmer otočil rozhovor a pomenoval platformu Android ako nekontrolovanú, divokú a náchylnú na malware.

K druhému konkurentovi v podobe Apple sa vyjadril, že síce je úplne pod kontrolou, ale je príliš drahý. Ballmer sa dokonca vyjadril, že „Android nenaplňuje záujmy spotrebiteľa“ a Apple je na tom podobne v politike cenotvorby.

Je viac-menej samozrejmé, že je potrebné pri oficiálnych rozhovoroch zachovať značnú mieru lojality ku svojej materskej spoločnosti, patrí to ku kultúre spoločností, ktoré si tento fakt strážia ako oko v hlave. Napriek tomu, ak sa pozrieme na bezpečnosť OS Windows pre PC a aj jeho ceny, kritizované strany nemusia ostať Microsoftu nič dlžné.

Zdroj, foto: SlashGear

16.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+