MojAndroid

Svetoznámy vedec a jeden z najinteligentnejších žijúcich ľudí Stpehen Hawking sa zaregistroval na sociálnej sieti Facebook, aby mohol so svojimi fanúšikmi zdieľať informácie o svojom aktuálnom výskume. Hawking sa aktuálne zaoberá tým, “čo umožňuje vesmíru existovať”. Vedec sa vyjadril, že hoci čas a priestor budú možno pre ľudí navždy veľkou záhadou, jeho snahu to nezastavilo. Tiež si je vedomý, že v modernej dobe sú prepojenia medzi ľuďmi na svete nekonečné a teší sa, že aj on môže zdieľať informácie so svojimi fanúšikmi.

Za krátky čas svojej existencie získala facebooková stránka Stephena Hawkinga už viac ako milión fanúšikov. Na stránku prispievajú tímoví spolupracovníci vedca, ale aj on sám. Jeho príspevky sú na konci označené iniciálami -SH, takže ich budete môcť jednoznačne odlíšiť od tých, ktoré pridali jeho spolupracovníci. Na jeho stránke bolo uverejnené aj video, v ktorom prijal ALS Ice Bucket Challenge. Ako sám poznamenal, nebolo by preňho vhodné, aby bolo naňho vyliate vedro ľadovej vody, a tak výzvu preňho akceptovali jeho tri deti.

stephen-hawking

Hawkingové prihlásenie sa na Facebook je určite skvelá správa pre mnohých jeho fanúšikov a nadšencov vedy, no je možné, že ide tiež o marketingový ťah s úmyslom spopularizovať nový životopisný film o vedcovi. Ten ponesie názov The Theory of Everything a hoci zatiaľ na Hawkingovej stránke nie je žiadna zmienka o filme, dá sa predpokladať, že sa to čoskoro zmení. Tak či onak, na svojej stránke má Hawking už teraz niekoľko vlastných príspevkov a bude určite zaujímavé podrobne sledovať jeho prácu vďaka informáciám priamo z prvej ruky.

Zdroj: The Wrap via The Verge

25.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+