MojAndroid

Po nedávnom oznámení predaja mobilnej divízie Nokie sa jej doterajší CEO, Stephen Elop, vráti späť do Microsoftu. Elop si za svoj návrat vyslúži pekný balík peňazí a Microsoftom bude odmenený sumou vo výške 18,8 milióna EUR. Akvizícia bude softvérového giganta stáť približne 5,44 miliardy EUR.

android_nokia

Väčšia časť Elopovej odmeny mu bude vyplatená prostredníctvom bonusov a výplat (4.1 milióna EUR ), zvyšok bude poskytnutý formou akcií v hodnote 14.6 milióna EUR. Zatiaľ však nie je ešte nič rozhodnuté, pretože akcionári fínskej spoločnosti musia ešte akvizíciu schváliť. Stretnutie, na ktorom majú pojednávať o predaji mobilnej divízie Microsoftu sa má konať 19. novembra.

Posledné správy dokonca hovoria o prototypoch smartfónov s operačným systémom Android, ktorých sa údajne vyrobilo už 10,000 kusov. Dostupné informácie však hovoria len o low-endovom zariadení s menej výkonným procesorom, ktoré malo byť zamerané hlavne na nízku cenu. Ak by akvizícia nebola schválená, tak je možné, že nakoniec by sme sa od Nokie smartfónu s Androidom naozaj dočkali.

Zdroj: phonearena

19.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+