MojAndroid

Po nedávnom oznámení predaja mobilnej divízie Nokie sa jej doterajší CEO, Stephen Elop, vráti späť do Microsoftu. Elop si za svoj návrat vyslúži pekný balík peňazí a Microsoftom bude odmenený sumou vo výške 18,8 milióna EUR. Akvizícia bude softvérového giganta stáť približne 5,44 miliardy EUR.

android_nokia

Väčšia časť Elopovej odmeny mu bude vyplatená prostredníctvom bonusov a výplat (4.1 milióna EUR ), zvyšok bude poskytnutý formou akcií v hodnote 14.6 milióna EUR. Zatiaľ však nie je ešte nič rozhodnuté, pretože akcionári fínskej spoločnosti musia ešte akvizíciu schváliť. Stretnutie, na ktorom majú pojednávať o predaji mobilnej divízie Microsoftu sa má konať 19. novembra.

Posledné správy dokonca hovoria o prototypoch smartfónov s operačným systémom Android, ktorých sa údajne vyrobilo už 10,000 kusov. Dostupné informácie však hovoria len o low-endovom zariadení s menej výkonným procesorom, ktoré malo byť zamerané hlavne na nízku cenu. Ak by akvizícia nebola schválená, tak je možné, že nakoniec by sme sa od Nokie smartfónu s Androidom naozaj dočkali.

Zdroj: phonearena

19.9.2013
 • YGHY

  Dufam ze akcionari Nokie zatrhnutu zlodejinu ktoru ma nasvedomi Mrkvosoft a Nokia bude vyrabat mobily z Androidom…. :-)

 • sob3k

  Ja byt sef googleu, vazne zvazujem trolling Microsoftu a podanie ponuky za Nokiu :D

  • Ján Kvasnica

   To by neprešlo kvôli protimonopolnému úradu pretože tento ťah by odpísal WP.

 • thim_sk

  Ja som vedel, že tam bol Elop nastrčený, aby zlikvidoval dva mobilné operačné systémy.

  • SimSom

   Samozrejme. Elop odviedol „dobre“ pracu koli ktorej bol do Nokie poslany, a za splnenu ulohu teraz dostal zasluzenu odmenu.

 • Lukas Vyletel

  to aby uz nikto nepochyboval, ze preco Elop bol poslany do Nokie :-D Zle zle zle :-D

+