MojAndroid

Spoločnosť Valve, ktorá stojí za stále najpopulárnejším internetovým herným obchodom Steam, krátko pred začatím konferencie 2019 Game Developers Conference, oznámila spustenie novej funkcie Steam Link Anywhere beta. Tá v podstate umožní hrať steam hry kdekoľvek na vzdialenom počítači s nainštalovanou službou Steam cez iné zariadenie.

V podstatne sa ňou dajú streamovať hry z primárneho počítača na iný počítač, Android zariadenia alebo televízor so systémom Android. Netýka sa to ale iOs zariadení, kde spoločnosť Apple stále blokuje aplikáciu Steam. Funkcia Steam Link Anywhere beta je súčasťou aplikácie Steam Link beta vo verzii 688.

Pre funkčné a plynulé vzdialené hranie hier je nutné mať nainštalovaný Steam Link na obidvoch zariadenia a mať obidve zariadenia pripojené k rýchlej internetovej sieti. Spoločnosť Valve spustením novej funkcie reaguje na očakávané predstavenie vlastnej cloudovej hernej služby spoločnosti Google, ktorej by sme sa mali dočkať už 19. marca. Ďalší americký gigant Microsoft sa chystá predstaviť svoju platformu Project xCloud. Z väčšej konkurencie môžu následne ťažiť samotní hráči.

Verzia: 1.1.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.6
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
TOP Android aplikácie a hry týždňa | 10. týždeň 2019
18.3.2019
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+