MojAndroid

Spoločnosť Google len nedávno predstavila nový systém vo verzii Android 8.0 Oreo. Aktuálne štatistiky však poukazujú na jeden vskutku zaujímavý fakt. Oreo sa nenachádza ani na 0,1 % zariadení a jeho dáta sa jednoducho do štatistík nedostali.

Nougat stále rastie

Náš tip
Chyba v Androide 8.0 Oreo permanentne vypne prístup k mobilným dátam na Pixeloch a Nexusoch

Pohľad na koláčový graf prezrádza, že systém vo verzii Android Nougat má podiel spolu 15,8 %. To je nárast oproti minulému mesiacu, kde bola táto hodnota na úrovni 13,5%. Podiel systému Android Marshmallow je približne rovnaký v porovnaní s minulým mesiacom, systém Android Lollipop následne klesol približne o 0,4 %.

Staršie verzie zaznamenali pokles

Systém vo verzii Android Kit Kat zaznamenal pokles približne o,1 %, Android Jelly Bean klesal podobne v porovnaní so štatistikami z minulého mesiaca. Staršie Android Gingerbread či Android Ice Cream Sandwich zaznamenali pokles o 0,1 %. Najnovší Android 8.0 Oreo, ktorý bol predstavený približne pred mesiacom sa zatiaľ do zoznamu nedostal. Nedosiahol totiž úroveň ani 0,1 % zariadení.

Náš tip
OnePlus 3: Uzavretá skupina beta testerov si môže stiahnuť Android Oreo. Klasická beta koncom septembra

Akú verziu systému Android používate na svojom smartfóne? Dostali ste na váš smartfón aktualizáciu s novším systémom Android? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: gsmarena

13.9.2017
 • Používam ho len dva týždne takže do štatistiky sa nemohol dostať.. ???

  • Marek Flexo Košnár

   „Data collected during a 7-day period ending on September 11,2017“. Bol predstavený pred mesiacom a toto sú štatistiky za posledný týždeň

   • kubina

    Ano, ale releasnutý 6. Septembra. Ja som ho na Nexus dostal včera…

 • MircoK

  Nemám a ani mať nebudem Oreo na mojom starom ale stále postačujúcom SG Note 3…

 • Michal Rybar

  Ja mám aktuálny 7 a zatiaľ som s ním spokojný. Ale ak by bol A8 aj ten by som uvítal. ?
  No nechám sa prekvapiť.

 • Baguette

  Používam aktuálne Oreo, ale od zajtra len 7.1 lebo idem pre novú LG G6

 • MaxCore

  Možno hlúpa otázka, ale zaujímalo by ma to :D . Ak si na svoje zariadenie s Androidom 6.0 natívne od výrobcu hodím Custom ROM vo verzii „Android 8.0“, budem mať vlastne normálne 8.0 Android, alebo je to len skinovaný stock Android od výrobcu vo verzii 6.0? Ďakujem :D . Jeden dôvod prečo sa pýtam a metie ma to je ten, že na staručkom Samsungu Galaxy Y existuje aj napr. „Android 5.0 ROM“, ale je to len skinovaný starý Cyanogenmod. Druhý dôvod je ten, že čipset nemusí podporovať novší Android (napr. Vulcan API) a aj cez to sú Custom ROMky :D .

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+