MojAndroid

Spoločnosť Google len nedávno predstavila nový systém vo verzii Android 8.0 Oreo. Aktuálne štatistiky však poukazujú na jeden vskutku zaujímavý fakt. Oreo sa nenachádza ani na 0,1 % zariadení a jeho dáta sa jednoducho do štatistík nedostali.

Nougat stále rastie

Náš tip
Chyba v Androide 8.0 Oreo permanentne vypne prístup k mobilným dátam na Pixeloch a Nexusoch

Pohľad na koláčový graf prezrádza, že systém vo verzii Android Nougat má podiel spolu 15,8 %. To je nárast oproti minulému mesiacu, kde bola táto hodnota na úrovni 13,5%. Podiel systému Android Marshmallow je približne rovnaký v porovnaní s minulým mesiacom, systém Android Lollipop následne klesol približne o 0,4 %.

Staršie verzie zaznamenali pokles

Systém vo verzii Android Kit Kat zaznamenal pokles približne o,1 %, Android Jelly Bean klesal podobne v porovnaní so štatistikami z minulého mesiaca. Staršie Android Gingerbread či Android Ice Cream Sandwich zaznamenali pokles o 0,1 %. Najnovší Android 8.0 Oreo, ktorý bol predstavený približne pred mesiacom sa zatiaľ do zoznamu nedostal. Nedosiahol totiž úroveň ani 0,1 % zariadení.

Náš tip
OnePlus 3: Uzavretá skupina beta testerov si môže stiahnuť Android Oreo. Klasická beta koncom septembra

Akú verziu systému Android používate na svojom smartfóne? Dostali ste na váš smartfón aktualizáciu s novším systémom Android? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: gsmarena

13.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+