MojAndroid

Spoločnosť Blancco Technology Group sa vo svojej novej štatistickej štúdii zamerala na často diskutabilnú otázku. Ktoré smartfóny prinášajú väčšiu mieru spoľahlivosti? Android alebo operačný systém iOS od Apple? Názory fanúšikov sú rôzne. Štatistický súbor však priniesol pomerne jasné výsledky. Prinášame tiež porovnanie prvého kvartálu roka 2017 a štvrtého kvartálu roka 2016.

Náš tip
Pomalé aplikácie s vysokou spotrebou bude obchod Play penalizovať

Štatistický súbor prináša informácie, že za prvý kvartál 2017 sa miera meranej chybovosti na smartfónoch od Apple zastavila na úrovni 68%, pričom miera chybových faktorov na smartfónoch s Androidom bola 50%. Obe platformy však zaznamenali nárast chybovosti oproti štvrtému kvartálu roka 2016, kde smartfóny s iOS zaznamenali 62% a s Androidom 47%.

Do štatistického súboru boli zahrnuté chybové faktory ako softvérové či hardvérové problémy, ktoré nebolo možné odstrániť. Testovanie prebehlo v Ázii, Európe a Severnej Amerike, pričom boli otestované milióny smartfónov s rôznou distribúciou. Istým faktorom môžu byť aj podiel na trhu, kde Android dominuje. Celosvetovo má Android viac ako 2 miliardy aktívnych smartfónov, tabletov a iných – napríklad nositeľných zariadení. Ide teda o najpoužívanejší operačný systém.

Náš tip
Google má plán pre zlepšenie kvality aplikácií v Obchode Play

Zariadenia s Androidom zaznamenali problémy najmä s kamerou (problémy mali 3% testovaných zariadení) či signálom (6% testovaných zariadení). Smartfóny zaznamenali zvýšený pád aplikácií (až trojnásobne oproti OS Android) a tiež problémy s GPS konektivitou či prehrievaním.

Novšie smartfóny takisto zaznamenali najväčšiu mieru meraných chybových faktorov. iPhone 7 a 7 Plus vykazovali v prvom kvartáli 2017 navýšenie chýb až o 7-8% oproti štvrtému kvartálu roka 2016. Výsledky hovoria o miere chybových faktorov pre iPhone 7 na hodnote 10% a v prípade iPhone 7 Plus 11%. Pri Androide dopadol najhoršie model Samsung Galaxy S7 s chybovosťou 9% a model S7 Edge sa zastavil na hodnote 8%.

Zdroj: blancco

22.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+