MojAndroid

K dispozícii sú najnovšie štatistiky operačného systému Android. Výsledky vyhodnotené k prvému júlovému týždňu roka 2017 priniesli zopár zaujímavých informácií. Komplexné informácie si môžete prezrieť v jednotlivých tabuľkách za mesiace máj, jún a júl 2017.

Nougat naďalej rastie. Najpoužívanejším systémom stále Marshmallow

Náš tip
Moto X Style dostáva aktualizáciu na Android 7.0 Nougat

Len niekoľko mesiacov pred predstavením novej verzie systému Android O hovoria štatistiky veľmi zreteľné informácie. Android Nougat prekonal hranicu 10% aktívnych zariadení a s aktuálnou hodnotou 11,5% zaznamenal zlepšenie o rovné 2% oproti májovým výsledkom. Najpoužívanejším je stále Android Marshmallow, ktorý prišiel na smartfóny ešte v roku 2017. S hodnotou 31,8% zaznamenal zlepšenie len o 0,6%.

Zo starších verzií stále kraľuje Android Lollipop

Z predošlých verzií dominuje ako celkovo druhý najpoužívanejší systém Android Lollipop. Priekopník dizajnovej línie “Material Design” od Googlu má aktuálne prostredníctvom júlových štatistík až 30,1% aktívnych Android zariadení.

Náš tip
Lenovo Moto M dostáva Android 7.0 Nougat

Akú verziu systému Android používate vy na svojom smartfóne? Priali by ste si aktualizáciu na novší systém? Svoje postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: phonearena

7.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+