MojAndroid

Podľa najnovších údajov spoločnosti Strategy Analytics Android tablety dosiahli podiel predaja 39% všetkých tabletov vo 4. štvrťroku 2011.

Celosvetovo sa predalo 26,8 miliónov zariadení, čo v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2010, kedy sa predalo „len“ 10,7 milióna zariadení, predstavuje 150,5 % prírastok, alebo ak chcete 250,5 % predaja v roku 2010.

Neil Mawston, jeden z riaditeľov Strategy Analytics celú situáciu komentoval:

„Android zaznamenal rekordný podiel na celosvetovom trhu s dosiahnutými 39%-tami. Celkovo dosiahol nárast z 29% z predošlého roku. Android tablety dosiahli celkové číslo 10,5 milióna zariadení. Desiatky modelov niekoľkých značiek ako je Amazon, Samsung, Asus celý tento predaj podporovali.“

Apple dosiahol za rovnaké obdobie predaj na úrovni 15,4 milióna iPad zariadení, no zdá sa, že tak ako je to pri smartfónoch, Android preberie vedenie aj v tomto segmente. Možno to bude už v roku 2012, ktorý by mal patriť spoločnosti Google a Androidu, spolu s dodávateľmi tohto operačného systému.

Zdroj: eurodroid.com Foto: strategyanalytics.com

26.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+