MojAndroid

Analytická spoločnosť Distimo uviedla vo svojej štatistike, že väčšina platených aplikácií bola stiahnutá menej ako 100-krát.

Podľa štúdie spoločnosti Chomp, za mesiac apríl, viac ako 97% všetkých stiahnutých aplikácií pre platformu Android tvorili aplikácie, ktoré boli dostupné zadarmo. Je to nárast oproti mesiacu marec približne o 2 %, uvádza spoločnosť Chomp vo svojich štatistikách.

Pokiaľ štúdia spoločnosti Distimo neranila srdce vývojárom aplikácií pre platformu Android, podľa nových grafov spoločnosti Chomp sa tak môže stať.

 

 

97% Android stiahnutých aplikácií bolo zadarmo

Spoločnosť Chomp zistila, že aplikácie v cenovej hladine 4.01 USD – 5.00 USD si udržali podiel sťahovania s predchádzajúcim mesiacom na úrovni 0,3%, ale všetky ďalšie platené aplikácie vo svojom podiely na objeme počtov klesali. A ako sme už spomínali, 97% aplikácií stiahnutých do zariadení bolo zadarmo.

Platené stiahnutia na iOS sa zvýšili o 3,8%

Perspektívnemu vývoju sa môžu tešiť vývojári platených aplikácií na stránke iTunes, kde zaznamenali rast sťahovaných aplikácií oproti predošlému mesiacu o 3,8%. Rast jednotlivých aplikácií podľa cenových relácií tvorili skupinyv cenových hladinách 0,99 USD (1,9%), 1,99 USD (0,7%) a v skupine 2,99 USD (0,6%). Aplikácie s cenou 14,99 USD až 23,99 USD tvoria 37% ponuky aplikácií na predaj.

Zaujímavým poznaním je aj údaj o používaní filtra na vyhľadávanie aplikácií zadarmo. Zatiaľ čo používatelia Androidu používajú tento filter len 12% času hľadania, používatelia iOS uplatňujú tento filter pri 33% svojich hľadaní aplikácií. Možno je to aj preto, že používatelia Androidu už akosi automaticky očakávajú, že aplikácia je dostupná zadarmo? Ktovie, môžeme len hádať.

Viac trendov a štatistík je k dispozícii na Chomp.com.

Zdroj: www.readwriteweb.com , Chomp.com

8.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+