MojAndroid

Mysleli ste niekedy na to, ako dlho pozeráte denne na rôzne displeje? Ak nie, tak Mary Meeker na to myslela aj za vás. Je totižto autorkou zaujímavej infografiky, ktorá zachytáva porovnanie medzi národmi a časom stráveným pozeraním na displej. Mary zozbierala údaje o tom, ako dlho sa jednotlivé národy pozerajú na obrazovku televízora, počítača a mobilných zariadení. Výsledky zoradila v prehľade, kde sa nachádza aj Slovensko, Česko, Maďarsko a Poľsko. V porovnaní s ostatnými krajinami sme obstáli dobre a v rebríčku sme sa umiestnili takmer na samom konci. Menej sa na displeje pozerajú už iba Maďari, Japonci, Francúzi a Taliani.

statsitika-displej

Čas, ktorý strávime pozeraním na TV je priemerne 95 minút, na počítač pozeráme zhruba 106 minút a smartfón naše oči pritiahne až na 98 minút denne. Takmer hodinu (52 minút) strávi priemerný Slovák pozeraním sa na tablet. Česi sa na displeje pozerajú o viac ako hodinu dlhšie, pričom poslední Taliani displeje vidia menej len o niekoľko minút. Viac údajov môžete nájsť v infografike zobrazenej vyššie.

Zdroj: Gizmodo

29.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+