MojAndroid

Ako sme si už zvykli za posledné mesiace, po prevzatí kráľovského žezla v rebríčku vedúcich spoločností vyrábajúcich smartfóny, je na prvej priečke naďalej Samsung. V platformách mobilných operačných systémov sa naďalej Androidu súperi pozerajú zďaleka na chrbát. Informovala o tom spoločnosť comScore vo svojej najnovšej štatistike okolo výrobcov smartfónov a mobilných operačných systémov.

Podľa prieskumnej agentúry comScore, medzi výrobcami kraľuje naďalej spoločnosť Samsung, ktorá s miernym poklesom o 0,4 percenta naďalej vedie rebríček so ziskom 25,6 percenta. Nasleduje spoločnosť LG, taktiež s miernou stratou oproti predošlému obdobiu o 0,5 percenta, ktorá na druhej priečke získala 18,8 percenta. Až na treťom mieste sa umiestnila spoločnosť Apple, ktorá síce zaznamenala mierny nárast o 1,4 percenta, no naďalej presvedčila „len“ 15,4 percenta používateľov tejto značky.

Nasleduje Motorola so ziskom 11,7 percenta a rebríček piatich najúspešnejších spoločností v mobilných zariadeniach uzatvára spoločnosť HTC so ziskom 6,4 percenta.

Ak sa pozrieme na jednotlivé platformy, Android si posilnil svoje postavenie o ďalších 0,6 percenta a dnes vládne trhu so ziskom 51,6 percenta.

Na druhom mieste sa umiestnil Apple, ktorý zaznamenal z operačných systémov najrýchlejší rast a to až o 1,7 percenta. So ziskom 32,4 percenta podielu na trhu sa umiestnil Apple na druhom mieste.

Nasleduje RIM so ziskom 10,7 percenta, štvrtým najobľúbenejším operačným systémom na mobilných zariadeniach je OS od spoločnosti Microsoft so ziskom 3,8 percenta a rebríček „piatich najúspešnejších OS“ uzatvára naďalej prepadajúci sa Symbian so ziskom 0,9 percenta.

Štatistika nezahŕňa ešte kompletné výsledky z predaja najnovšej vlajkovej lode od spoločnosti Samsung, takže môžeme predpokladať, že v nasledujúcej štatistike sa čísla naklonia najmä v prospech spoločnosti Samsung a platformy Android. Ďalšie zmeny by mohli nastať v októbri, kedy by mal byť predstavený nový iPhone 5 a výsledky na štatistikách by sa mohli prejaviť v priebehu posledného štvrťroka 2012.

comScore ďalej uviedol, že momentálne je v USA viac ako 234 miliónov používateľov mobilných telefónov vo veku 13 rokov a starších. Je to nárast o 4 percentá a celkový podiel používateľov smartfónov sa vyšplhal na 47 percent.

Zdroj, foto: comScore

3.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+